Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Ewakuacja w Jednaczewie

Główne zdjęcie
Ewakuacja mieszkańców

Około 60 osób musiało opuścić swoje domy w Jednaczewie pod Łomżą. Ewakuację zarządzili saperzy, których wezwano po znalezieniu - jak się okazało uzbrojonego moździerza - przy ul. Podleśnej. Według relacji tego typu znaleziska są w regionie wyjątkowo rzadkie i bardzo niebezpieczne.

Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży na miejscu są także policjanci, strażacy oraz wezwano pogotowie energetyczne. W tej chwili mieszkańcy pobliskich domów są informowani o konieczności opuszczenia budynków. Dotyczy to domów znajdujących się w odległości około 800 metrów od znaleziska. Mieszkańcy do swoich domów będą mogli wrócić, gdy tylko saperzy usuną niebezpieczną pozostałość z czasów II wojny światowej.
Mieszkańcy mogą przeczekać w świetlicy wiejskiej, która została udostepniona mieszkańcom - informuje wójt gminy Piotr Kłys.
Około gdzo. 15.15 saperzy rozpoczęli akcję zabierania moździerza, a przed godziną 16.00 została ona zakończona. Mieszkańcy Jednaczewa wracają już do swoich domów.

210510110729.png
Foto: Ewakuacja mieszkańców
Foto:
Foto:
Foto: ul. Podleśna
Foto:
Foto: Ewakuacja mieszkańców
Foto: Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys i prezes straży OSP Jednaczewo dh. Bogdan Cymek
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę