Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Uratowali dzika... ze studni

Nietypową akcję ratunkową podejmowali we wtorkowe późne popołudnie łomżyńscy strażacy. Otrzymali zgłoszenie o tym, że do studni wpadł dzik. I choć te zwierzęta uważane są za główne źródło rozprzestrzenia się wirusa ASF, to historia z happy endem.

Jak informuje bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży zgłoszenie o dziku w studni na stanowisko kierowania wpłynęło wczoraj o godz. 18.30. Dzik wpadł do studni we wsi Laski na terenie gminy Zbójna. Gdy jednostka ratowniczo-gaśnicza dotarła na miejsce okazało się, że to młody dzik, a studia ma tylko około 70 cm głębokości. Wyciągnięcie dzika na powierzchnię nie było dla strażaków problemem. Większym było to, co z wyciągniętym zwierzęciem zrobić. Ostatecznie, po konsultacji z powiatowym lekarzem weterynarii, strażacy młodego dzika, który jak podkreśla brygadier Wilczyński był w dobrej kondycji, wypuścili na wolność do pobliskiego lasku. Ze względu na te konsultacja akcja ratunkowa przeciągnęła do ponad dwóch i pół godziny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę