Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyński ginekolog testuje pierwsze w Podlaskiem mobilne urządzenie KTG

Przyszłe matki mogą w ten sposób uniknąć wizyty w szpitalu i oczekiwania w kolejkach - pierwsze w województwie podlaskim mobilne urządzenie KTG testuje łomżyński ginekolog - położnik.

 

Badanie KTG (kardiotokografia) to jedno z podstawowych badań w położnictwie, które pomaga ocenić stan dziecka w ostatnich tygodniach ciąży. Jak mówi dr Tadeusz Oleszczuk, konieczność wizyty w szpitalu i kilkukrotne w ciągu dnia poddawanie się badaniu było zawsze dla ciężarnych kłopotem.
Urządzenie w niewielkiej walizce pozwoli przyszłej matce samodzielnie wykonać badanie w terminie zaleconym przez prowadzącego ciążę lekarza lub gdy sama będzie zaniepokojona np. brakiem ruchów dziecka.
Przebieg badania przesyłany jest do centrum monitoringu we Wrocławiu, gdzie jego wyniki interpretują lekarze - specjaliści. Jeśli wynik jest pomyślny, przyszła matka otrzymuje sms, jeśli coś ich niepokoi, kontaktują się z opiekującym się nią lekarzem.
Mobilne KTG stworzyły dwie absolwentki biotechnologii i dopiero wchodzi ono na rynek medyczny w Polsce.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę