Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Sucho w lasach

Trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje w lasach w okolicach Łomży. W punktach pomiaru wilgotności w lasach w Czerwonym Borze i Nowogrodzie wczoraj przed południem wilgotność ściółki wyniosła zaledwie kilkanaście procent. W tym samym czasie wilgotność powierza wyniosła jedynie 64%. Zdaniem leśników to bardzo mało. W takich warunkach każda iskra może spowodować groźny pożar. Leśnicy proszą wszystkich którzy chodzą do lasów o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie wolno palić papierosów, nie wolno też rozpalać ogniska, czy grilla.


Póki co leśnicy nie wprowadzili jeszcze zakazu wstępu do lasów, ale jeśli utrzymają się upały i deszcz nie będzie padał, a wilgotność ściółki przez pięć kolejnych dni będzie się utrzymywała poniżej 10% taki zakaz zostanie wprowadzony.
Tymczasem synoptycy zapowiadają, że przez najbliższe dni pogodą będzie typowo letnia. Temperatura powietrza do 30 stopni i bez opadów, a więc z dnia na dzień w lasach będzie coraz bardziej sucho.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę