Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Osa użądliła biwakowiczkę w język

Główne zdjęcie
Dzielnicowy z Rajgrodu, który pomógł biwakowiczce, którą osa użądliła w język (fot. KWP Białystok)

Do nietypowej interwencji policjanta doszło w sobotę wieczorem pod Rajgrodem. 25-letnia kobietę będącą na polu biwakowym nad jeziorem Dręstwo osa użądliła w język. Z uwagi na pogarszający się stan kobiety i ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej, pełniący służbę w pobliżu policjant na sygnale wywiózł ją do ustalonego miejsca spotkania z załogą karetki pogotowia. Dzięki temu kobieta już po niespełna 10 minutach znalazła się pod opieką wyspecjalizowanych ratowników medycznym.

Zdarzenie opisują policjanci z wydziału prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Do dzielnicowego z posterunku Policji w Rajgrodzie, pełniącego służbę w rejonie jeziora Dręstwo, w sobotę, około godziny 19.00, zwrócił się z prośbą o pomoc zaniepokojony mężczyzna. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego znajoma została użądlona przez osę w język, a jej stan się pogarsza. Dzielnicowy, natychmiast udał się do przyczepy kempingowej znajdującej się na polu biwakowym, gdzie przebywała poszkodowana, a po potwierdzeniu, że stan zdrowia kobiety faktycznie był niepokojący, z uwagi na opuchliznę miejsca użądlenia, skontaktował się z dyspozytorem pogotowia ratunkowego i przekazał mu informację o zdarzeniu. Ponadto, policjant w celu skrócenia czasu oczekiwania na karetkę, postanowił przewieźć poszkodowaną do miejsce, które wcześniej ustalił z dyspozytorem pogotowia. Używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego przetransportował kobietę do miejscowości Tama, gdzie przekazał białostoczankę załodze karetki pogotowia. Jak podkreśla KWP w Białymstoku dzięki błyskawicznemu działaniu i pomocy dzielnicowego 25-latka, już po niespełna 10 minutach, została przekazana pod opiekę ratowników medycznym.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę