Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Na czym polega laserowe leczenie żylaków nóg?

Żylaki to schorzenie, które może pojawić się w każdym wieku i może mieć różne podłoża. Czynnikami sprzyjającymi rozwojowi żylaków mogą być uwarunkowania genetyczne, a także rodzaj wykonywanej pracy. Co dokładnie może powodować żylaki i jak sobie z nimi poradzić? Czy są skuteczne metody leczenia tego schorzenia? O najważniejszych kwestiach związanych z żylakami kończyn dolnych piszemy w poniższym artykule.

Jakie są przyczyny powstawania żylaków kończyn dolnych?

Żylaki, czyli trwałe rozszerzenie żył, określane są jako jedna z chorób cywilizacyjnych, gdyż jak pokazują statystyki dotyka niemalże 60% światowego społeczeństwa. Ryzyko wystąpienia żylaków zwiększa się z wiekiem. Najwięcej chorych ma powyżej 60 lat. Jednak żylaki mogą się pojawić już u osób bardzo młodych 20-30 letnich. Jako główne przyczyny powstawania żylaków wskazuje się:

- czynniki genetyczne;

- wiek;

- płeć;

- niezdrowy tryb życia;

- ograniczenia ruchu;

- przyjmowanie niektórych leków.

W jaki sposób leczy się żylaki nóg?

W przypadku żylaków, tak jak i w przypadku innych chorób bardzo ważna jest profilaktyka. Wskazuje się tu przede wszystkim zdrowy tryb życia (bogatą w składniki odżywcze dietę i aktywność fizyczną), a także dbanie o układ krwionośny oraz regularne badania. Kiedy pojawią się pierwsze objawy niewydolności żylnej, po konsultacji z lekarzem należy stosować specjalne maści i leki doustne zawierające między innymi heparynę oraz escynę. Gdy choroba się rozwija i pojawiają się większe żylaki, często jedynym rozwiązanie jest bardziej inwazyjne leczenie żylaków.

Laserowe leczenie żylaków polega na zamykaniu poszczególnych naczyń krwionośnych, na których tworzą się żylaki. Pozwala to na zlikwidowanie niewydolnych żył – po zabiegu obkurczają się i stopniowo zanikają. Po zabiegu nie pozostają żadne blizny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że po zakończeniu zabiegu należy nosić specjalną opaskę uciskową, najczęściej w formie specjalistycznej, medycznej pończochy. Przy pomocy lasera można usuwać zarówno duże żylaki, jak i tak zwane pajączki, które tworzą na nogach sieć niewielkich, widocznych żyłek.

 

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę