Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Najbezpieczniejsze gospodarstwo

Tadeusz Olszewski ze wsi Glinki w gminie Radziłów ma najbezpieczniejsze gospodarstwo w województwie podlaskim. Rolnik został laureatem wojewódzkiego etapu III edycji ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”. Celem tego konkursu jest promowanie zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym - dotyczy to w szczególności promocji zasad ochrony zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt - i wyłonienie spośród zgłoszonych rolników, tych którzy osiągają najlepsze wyniki we wdrażaniu tych zasad.


Jak wykazują badania, stan bezpieczeństwa i higieny pracy w wielu gospodarstwach jest niewystarczający. Każdego miesiąca w okresie wiosenno-letnim dochodzi do ok. 200 wypadków gdzie poszkodowanymi są rolnicy bądź osoby pracujące w gospodarstwach.

Tadeusz Olszewski - zdobywca I miejsca w etapie wojewódzkim automatycznie stał się uczestnikiem etapu krajowego konkursu. Finał III edycji „Bezpieczne gospodarstwo rolne” odbędzie się jesienią pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Poza mieszkańcem wsi Glinki w gronie laureatów wojewódzkiego etapu konkursu znaleźli się także Dariusz Wojsław z Danewo w gminie Szczuczyn (VI miejsce) i Danuta Modzelewska ze wsi Puchały gmina Łomża (VII miejsce).

 

Dział współtworzy:
WODR Szepietowo
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę