Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Zmarł Henryk Kirejczyk (+ 83), były dyrektor szpitala w Łomży

Główne zdjęcie
Henryk Kirejczyk (+ 83)

- Doktor Henryk Kirejczyk całe życie przepracował w Łomży, zaś znany był i ceniony powszechnie jako bardzo skrupulatny i solidny lekarz chorób zakaźnych – wspomina zmarłego w niedzielę, 6. sierpnia, lekarza medycyny i dawnego dyrektora łomżyńskiego szpitala Henryka Kirejczyka (+ 83) dr Henryk Perkowski. - Urodził się 14. lutego 1934 roku we wsi Nierośno (gm. Dąbrowa Białostocka) i ukończył szkołę felczerską w Gorzowie Wielkopolskim . Zmiany w prawie spowodowały, że felczerzy najpierw pracowali i musieli uzupełniać swoje wykształcenie na studiach medycznych, dlatego przyszły specjalista chorób zakaźnych II stopnia został absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku w 1970. Dbał o chorych i był lekarzem etycznym zawodowo.

Ś.P. Henryk Kirejczyk w łomżyńskim szpitalu przepracował łącznie ponad 49 lat. Początkowo do 1976 roku jako lekarz, a następnie w 1976 roku objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa. W kolejnych latach pracował jako ordynator oddziału obserwacyjno–zakaźnego, zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej. W latach 1984 - 1987 pełnił w szpitalu funkcję dyrektora naczelnego. Przez wiele lat kierował i przyjmował jako lekarz w przychodni chorób wewnętrznych. W latach 2010 - 2013 pracował na stanowisku lekarza w oddziale obserwacyjno-zakaźnym z pododdziałem obserwacyjno-zakaźnym dziecięcym.

Ś.P. Henryk Kirejczyk w trakcie blisko 50-letniej pracy zawodowej dał się poznać jako rzetelny, sumienny lekarz, w pełni oddany pacjentom, wyróżniający się zdolnościami organizatorskimi i dydaktycznymi. Cieszył się dużym szacunkiem i uznaniem wśród współpracowników i pacjentów. Miał dwoje dzieci: Danutę i Romualda, pięcioro wnuków i jednego prawnuka.

Otrzymał odznaczenia: Złoty Krzyż Zasługi (1978 r.), Srebrny Krzyż Zasługi w PCK (1978 r.), Za Wzorową Pracę w Służbie Zdrowia (1977 r.), Za wkład w rozwój łomżyńskiego szpitala (2014 r.).

Wystawienie ciała Ś.P. dr. Henryka Kirejczyka w środę od godz. 17. w Domu Pogrzebowym Marczyk przy ul. Przykoszarowej w Łomży. Po mszy św. w kaplicy św. Józefa przy DP Marczyk w czw. o godz. 12. - pochowanie w grobie rodzinnym na starym cmentarzu.

 

Mirosław R. Derewońko

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę