Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Będą wywłaszczenia pod Zawadzką

Główne zdjęcie
Fragment planowanego przedłużenia ul. Zawadzka z nowym rondem na skrzyżowaniu z ul. Chmielną

Podział 19 działek jest konieczny, aby móc zrealizować budowę około kilometra dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do ronda na Szosie do Mężenina. W miejskim BIP opublikowano rozporządzenie prezydenta o wszczęciu postępowania administracyjnego dotyczącego wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a w czwartek ma odbyć się spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi realizacją tej inwestycji.

O planowanej przez władze miasta dobudowie dwujezdniowej ulic Zawadzkiej aż do Szosy do Mężenina mówi się od kilku lat. Do tej pory realizację inwestycji uniemożliwiał brak środków. W połowie lipca zarząd województwa podlaskiego przyznał miastu ok. 30 milionów złotych unijnych dotacji, z których części ma być zrealizowana ul. Zawadzka. Projekt dotyczy budowy ulicy o dwóch jezdniach, przy czym lewa ma mieć długość ok. 1032 m, a prawa ok. 973 m, ale także budowy ronda na przecięciu jej z ul. Chmielną, oraz budowy chodników, ciągów pieszo – rowerowych, zatok autobusowych, zjazdów indywidualnych i publicznych. Inwestycja ma być zrealizowana na 21 działkach, przy czym 17 z nich powstanie wskutek podziału większych działek. Ich listę zawiera opublikowane w miejskim BIP rozporządzenie prezydenta o wszczęciu postępowania administracyjnego dotyczącego wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – zobacz je tu.

Urząd Miejski w Łomży zaprasza też zainteresowanych mieszkańców na spotkanie ws. budowy przedłużenia ulicy Zawadzkiej od ul. Przykoszarowej do ronda na Szosie do Mężenina. Spotkanie odbędzie się w czwartek 10 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr. 10 im. Jana Pawła II (ul. Niemcewicza 17) w Łomży. Jak podaje Łukasz Czech z ratusza w jego trakcie zostaną przedstawione rozwiązania proponowane przez projektantów oraz udzielone odpowiedzi na pytania dotyczące tego przedsięwzięcia.

zobacz: Nie chcą dobudowy dwujezdniowej Zawadzkiej (marzec 2017)

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę