piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Będą wywłaszczenia pod Zawadzką

Podział 19 działek jest konieczny, aby móc zrealizować budowę około kilometra dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do ronda na Szosie do Mężenina. W miejskim BIP opublikowano rozporządzenie prezydenta o wszczęciu postępowania administracyjnego dotyczącego wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a w czwartek ma odbyć się spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi realizacją tej inwestycji.

Fragment planowanego przedłużenia ul. Zawadzka z nowym rondem na skrzyżowaniu z ul. Chmielną
Fragment planowanego przedłużenia ul. Zawadzka z nowym rondem na skrzyżowaniu z ul. Chmielną

O planowanej przez władze miasta dobudowie dwujezdniowej ulic Zawadzkiej aż do Szosy do Mężenina mówi się od kilku lat. Do tej pory realizację inwestycji uniemożliwiał brak środków. W połowie lipca zarząd województwa podlaskiego przyznał miastu ok. 30 milionów złotych unijnych dotacji, z których części ma być zrealizowana ul. Zawadzka. Projekt dotyczy budowy ulicy o dwóch jezdniach, przy czym lewa ma mieć długość ok. 1032 m, a prawa ok. 973 m, ale także budowy ronda na przecięciu jej z ul. Chmielną, oraz budowy chodników, ciągów pieszo – rowerowych, zatok autobusowych, zjazdów indywidualnych i publicznych. Inwestycja ma być zrealizowana na 21 działkach, przy czym 17 z nich powstanie wskutek podziału większych działek. Ich listę zawiera opublikowane w miejskim BIP rozporządzenie prezydenta o wszczęciu postępowania administracyjnego dotyczącego wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – zobacz je tu.

Urząd Miejski w Łomży zaprasza też zainteresowanych mieszkańców na spotkanie ws. budowy przedłużenia ulicy Zawadzkiej od ul. Przykoszarowej do ronda na Szosie do Mężenina. Spotkanie odbędzie się w czwartek 10 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr. 10 im. Jana Pawła II (ul. Niemcewicza 17) w Łomży. Jak podaje Łukasz Czech z ratusza w jego trakcie zostaną przedstawione rozwiązania proponowane przez projektantów oraz udzielone odpowiedzi na pytania dotyczące tego przedsięwzięcia.

zobacz: Nie chcą dobudowy dwujezdniowej Zawadzkiej (marzec 2017)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0