Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Groźne nawałnice

Główne zdjęcie
zdjęcie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie (www.straz.bialystok.pl)

Synoptycy ostrzegają przed burzami, jakie nadciągają nad region, a strażacy informują o skutkach nawałnicy, która w poniedziałek wieczorem przeszła w okolicach Grajewa i Szczuczyna. Potężna nawałnica wyrządziła wiele szkód także w budynkach mieszkalnych i gospodarczych. W likwidacji jej skutków uczestniczyło około 120 strażaków. Na szczęście nikt z ludzi nie ucierpiał.

zdjęcie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie (www.straz.bialystok.pl)
zdjęcie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie (www.straz.bialystok.pl)
zdjęcie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie (www.straz.bialystok.pl)
zdjęcie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie (www.straz.bialystok.pl)

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Przechody gm. Grajewo, gdzie silny wiatr uszkodził dach budynku mieszkalnego na powierzchni około 40 m². W tym przypadku niezbędna okazała się pomoc strażaków, którzy dokonali demontażu uszkodzonych elementów konstrukcji oraz zabezpieczyli dach budynku plandeką i deskami przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.
Kolejne zdarzenia, w których uszkodzone zostały budynki mieszkalne i gospodarcze zanotowano na terenie gminy Szczuczyn. W miejscowości Guty konary drzew uszkodziły dach budynku gospodarczego, natomiast w Zofiówce konary drzewa wbiły się w ścianę szczytową budynku mieszkalnego powodując duże zniszczenia.
Ogółem strażacy z rejonu grajewskiego interweniowali 11 razy na terenie gminy Grajewo i 5 razy na terenie gminy Szczuczyn. W likwidacji skutków wszystkich zdarzeń uczestniczyły 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 21 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grajewskiego, czyli w sumie blisko 120 strażaków. 

To już kolejne nawałnice jakie w tym roku przechodziły nad regionem.
20. czerwca w Starych Chojnach w trakcie burzy zawalił się budynek gospodarczy zabijając 74-latka. (zobacz: Tragedia po burzy)
29. czerwca trąba powietrzna przeszła nad Giełczynem. Nawałnica uszkodziła dwa domy i pięć budynków gospodarczych (zobacz: Trąba powietrzna nad Giełczynem).
25 lipca ulewne deszcze nawiedziły Łomżę zalewając i podtapiając wiele ulic i budynków w mieście. (zobacz: Zalana Łomża)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę