Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pielgrzymka to „czas szczególnego oczyszczenia”

Główne zdjęcie
Pątnicy z Łomży przed wymarszem na 33. Łomżyńską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

Po porannej Mszy świętej w Katedrze pątnicy z Łomży i okolicy ruszyli w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odprowadzał ich biskup łomżyński Janusz Stepnowski, który w homilii, nawiązując do przypowieści Chrystusa o siewcy, mówi, że pielgrzymka to czas poświęcony temu, aby z życia usunąć chwasty. W łomżyńskiej grupie pielgrzymkowej na Jasna Górę idzie około 120 pątników. We wtorkowy poranek ulicami miasta odprowadzało ich kilkaset osób.

- Życie każdego człowieka to ta piękna dojrzała pszenica, ale pojawiają się też i chwasty, które trzeba usunąć. Te dwutygodniowe rekolekcje są taką wielką i niebywałą okazją, aby te chwasty usunąć z naszej rzeczywistości i powrócić tu z powrotem do swojego domu do swojego miejsca pracy czy nauki i pójść i głosić Ewangelię, głosić chwałę Pana – mówił ksiądz biskup Stepnowski nawiązując do hasła tegorocznej Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę „Idźcie i głoście”.
- Pielgrzymka to czas usuwania z naszego życia tego wszystkiego co jest zbędne. Tych zbędnych rzeczy, które gromadzą się w naszej duszy jest wiele, tak jak wiele rzeczy nieraz gromadzi się w naszych szufladach i szafach – dodawał podkreślając, że pielgrzymka to czas szczególnego oczyszczenia.
Biskup mówił też o tym, że kręgosłupem wiary dla każdego człowieka jest 10 Przykazań Bożych.
- One są i pozostaną na zawsze kręgosłupem dla każdego człowieka, przypomnienie tego, aby nie zachwaścić naszego sumienia i naszej duszy – mówił biskup błogosławiąc pielgrzymom wyruszającym z Łomży na Jasną Górę.

Pielgrzymom z Łomży pokonanie ok. 450 km jakie dzielą miasto od Częstochowy zajmie 13 dni. Przewodnikiem grupy żółto–brązowej, w której pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Łomża, Piątnica, Grajewo, Szczuczyn, Jedwabne i Kolno jest: ks. Grzegorz Kosiorek. We wtorkowy poranek sprzed łomżyńskiej katedry na pielgrzymkę wyruszyło kilkaset osób. Na Jasną Górę z tej grupy zamierza dojść około 120 pątników. Pozostali, to w większości pielgrzymi duchowi, którzy dziś odprowadzali tych podejmujących trud dwutygodniowej pieszej pielgrzymki. 
W pięciu grupach regionalnych 33. ŁPP będzie - tak jak w latach poprzednich - około 750 pątników. W drodze przed Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej towarzyszyło będzie im ponad 20 kapłanów, którzy każdego dnia będą odprawiali Msze św., głosili konferencje, spowiadali, prowadzili rozmyślania, adoracje eucharystyczne i służyli pomocą duchową.

Foto: Pątnicy z Łomży przed wymarszem na 33. Łomżyńską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Ks. Piotr Mazurek, kierownik 33. PPŁ
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę