Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pół wieku kapłaństwa biskupa Tadeusza

50 lat temu, 3 lipca 1955 r,. dzisiejszy biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Zawistowski został wyświęcony na kapłana. Miał wówczas 25 lat. Święceń kapłańskich w łomżyńskiej katedrze udzielił ówczesny ordynariusz łomżyński biskup Czesław Falkowski.

Biskup Tadeusz urodził się w Sztabinie w 1930 r. Już 18 lat po wyświęceniu na kapłana Tadeusz Zawistowski zostaje mianowany biskupem pomocniczym diecezji łomżyńskiej. Biskup Tadeusz zawsze z rozrzewnieniem wspomina dzień swojej konsekracji. Jako jeden z nielicznych pasterzy pomocniczych, sakrę biskupią przyjął na Watykanie. Do godności wyniósł go sam papież Paweł VI. Miało to miejsce 29 czerwca 1973 r w Bazylice Św. Piotra.

Biskup Tadeusz Zawistowski z wykształcenia jest filologiem klasyczny - włada biegle łaciną i greką. Poza pełnieniem obowiązków związanych z funkcją biskupa pomocniczego jest również profesorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę