Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Zaczyna się weekend

Główne zdjęcie
Kadr z filmu "Najlepsze, najgorsze wakacje"

Na ostatni weekend lipca synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane, przelotne opady deszczu i temperatury do 23°C. Zapowiedzi na najbliższe dni jest więcej... Na Starym Rynku będzie można posłuchać folku, popu, jazzu i piosenki poetyckiej. Zwolennicy tanecznych i discopolowych rytmów mogą wybrać się do Jeziorka lub Nowogrodu, a miłośnicy filmu, poza wyprawą do Kina Millenium, mają do wyboru kolejny seans twórczości Woody’ego Allena w Domku Pastora, bądź dwa filmy z mobilnego kina w Galerii Łomża.

Mobilne kino letnie na parkingu Galerii Łomża rozpocznie się dziś o godzinie 20:00. Jak podają organizatorzy pierwszy z filmów „Najlepsze, najgorsze wakacje” to opowieść o nieśmiałym nastolatku, który jedzie na pierwsze wakacje z nowym partnerem swojej mamy, zaś kolejny „Step Up, All In”, wprowadzi widzów w taneczną atmosferę, gdyż uczestnicy turniejów tanecznych z poprzednich części serii stają do rywalizacji we wnętrzach luksusowego hotelu w Las Vegas. 

Miejskie „Letnie kino plenerowe” adresowane jest do miłośników twórczości Woody’ego Allena. Dziś o godzinie 21:30 w Domku Pastora zostanie wyświetlona tragikomedia „Życie i cała reszta” z 2003 roku, traktująca o perypetiach pisarza-nieudacznika. Allen jest tu reżyserem, autorem scenariusza i gra jedną z głównych ról, obok znanego z cyklu „American Pie” Jasona Biggsa i Christiny Ricci („Rodzina Addamsów”).

Koncertowy weekend z Café Kultura na Starym Rynku rozpocznie się również w piątek, od występu na dużej scenie dwóch zespołów. Oba uczestniczą w X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” w Białymstoku i podczas koncertu „Folk i okolice” zaprezentują odmienne podejście do tradycyjnej muzyki ludowej. Łomżyński zespół Skiela Kapela z wokalistką Agnieszką Żemek-Pawczyńską zagra pieśni kurpiowskie w nowoczesnych opracowaniach, czerpiąc z dynamicznego funky, żarliwego soulu i jazzowego/rockowego pulsu.
Dnipro z Kijowa (Ukraina), laureat wielu międzynarodowych konkursów i zespół bardzo w swej ojczyźnie popularny, zaprezentuje ukraińskie pieśni i muzykę, wykorzystując przy tym wiele tradycyjnych i akustycznych instrumentów. Akustycznie zagra też w sobotę jazzowy duet Nika & Dominik, prezentując zarówno klasyczne standardy, jak i kompozycje autorskie, a koncertowe atrakcje przed Galerią Pod Arkadami zakończą w niedzielę Magda Sinoff oraz zespół Zdążyć Przed Północą, prezentujący „Piosenki z tekstem”, to jest utwory z poetyckiej krainy łagodności i piosenki autorstwa nie tylko wybitnych kompozytorów, ale też mistrzów słowa. Wstęp na wszystkie seanse w Domku Pastora i koncerty  w ramach Café Kultura jest bezpłatny. 

Zupełnie inne muzyczne klimaty będą królować w sobotę w Jeziorku, gdzie od godziny 21:00 klub „Milano” zaprasza na cykliczną, wakacyjną imprezę „Holiday Party”. Z kolei w niedzielę w hotelu „Zbyszko” w Nowogrodzie od 21:00 na scenie pod wiatą zaprezentują się:  DJ Adi, DJ Marcos, DJ Lewy i gościnnie ❗️DJ Shoxi, rezydent klubu Ambra w Blichowie, a gwiazdą wieczoru będzie  discopolowy Pudzian Band, zespół Krystiana Pudzianowskiego, brata słynnego strongmana. Przewidziano też piana party, a wszyscy powyżej 30. roku życia nie płacą za wstęp.   

Dla tych którzy chcą wybrać się trochę dalej od miasta zalecamy niedzielne Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie. Start o 16:00, na błoniach nad rzeką Nettą, a gwiazdą wieczoru będzie zespół LemON.

Wojciech Chamryk


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę