Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Kolektory słoneczne na wsiach

Gminy Grajewo, Bargłów Kościelny, Wąsosz, Rajgród i Radziłów otrzymały unijne dofinansowanie do zakupu i montażu kolektorów słoneczny na ponad 300 domach. Wartość wszystkich inwestycji to prawie 4 mln zł, a pozyskane wsparcie z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wyniesie 2,6 mln zł.

Wnioski o dofinansowanie słonecznych inwestycji pięciu podgrajewskich gmin należących do Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury zatwierdził Zarząd Województwa Podlaskiego.  Jak podaje Urząd Marszałkowski z tych projektów skorzystają przede wszystkim mieszkańcy, bo kolektory słoneczne pojawią się na budynkach mieszkalnych. I tak, gmina Grajewo planuje zakupić 112 takich instalacji, Bargłów Kościelny – 90, Wąsosz – 41, Rajgród – 53, a Radziłów – 18.
Energia słoneczna będzie wykorzystywana do podgrzewania wody. Dzięki temu zmniejszą się opłaty, zyska też środowisko – kolektory pozwolą zredukować emisję zanieczyszczeń do atmosfery.

Realizacja tych i innych przedsięwzięć na poziomie lokalnym jest możliwa dzięki Rozwojowi Lokalnemu Kierowanemu przez Społeczność (RLKS), czyli nowemu instrumentowi w ramach programu regionalnego. Samorząd województwa przeznaczył na niego aż 59 mln euro. W ramach RLKS odpowiedzialność za przeprowadzenie konkursów spoczywa na Lokalnych Grupach Działania, które najlepiej znają problemy, potencjały oraz potrzeby „małych ojczyzn” i potrafią zaangażować w działania mieszkańców czy przedstawicieli różnych środowisk.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę