Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Cenne działki w środku miasta

Główne zdjęcie
Miasto na sprzedaż planuje wystawić działki 22894/46 o pow. 8433 m2 i nr 22431/31 o pow. 685 m2. Dziś na tych działkach znajduje się dworzec autobusowy.

Blisko 500 złotych za metr kwadratowy to cena za jaką miasto ma wystawić na sprzedaż działki z dworcem autobusowym w Łomży. Do sprzedaży będzie teren o powierzchni niespełna 1 ha w samym centrum miasta. Zgodę na sprzedaż tej ziemi radni Łomży wydali już w ubiegłym roku. Zgodnie z miejskim dokumentami działka może być przeznaczona np. pod budowę kolejnego hipermarketu.

Chodzi o dwie działki obejmujące większą część dzisiejszego dworca autobusowego przy skrzyżowaniu Alei Legionów z ul. Gen. Wł. Sikorskiego. Ich łączna powierzchnia to 9118 m2, a ustalona cena wywoławcza, którą miasto ma żądać w pierwszym przetargu to 4 mln 400 tys. zł. To oznacza, że cena za metr kwadratowy ziemi wynosi 482 zł i 56 gr.  
Zgodnie z ustaleniami uchwalonego w ubiegłym roku studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, oraz wcześniejszymi informacjami ratusza, działki są przeznaczone „do zabudowy usługowej, obszary lokalizacji obiektów handlowych o pow. sprzedaży powyżej 2000 m2, obszar głównych przestrzeni publicznych, obszary wskazane do uzupełnienia zabudowy funkcją mieszkaniową”. 

Przypomnijmy, że w 2007 roku, gdy sieć dyskontowa kupowała po drugiej stronie Alei Legionów działkę, ale łącznie z prawomocnym pozwoleniem na budowę sklepu, za metr kwadratowy ziemi płaciła wówczas po około 700 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę