Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Wakacyjny „czas rekolekcji w drodze”

Ruszyły zapisy na 33. Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę. Pątnicy z Łomży wyruszą rankiem .1 sierpnia, a pokonanie ok. 450 km do Częstochowy zajmie im 13 dni. Tematem przewodnim tegorocznej PPŁ będzie 100-lecie objawień Matki Bożej Fatimskiej oraz 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski.

- Czas pielgrzymowania jest rzeczywiście czasem odnowienia miłości do Naszej Matki. Zachęcam Was, drodzy diecezjanie, do podjęcia fizycznego lub duchowego pielgrzymowania i zanoszenia modlitwy przez przyczynę Królowej Polski – napisał biskup łomżyński Janusz Stepnowski w liście pasterski przed 33. Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską na Jasną Górę. - Przyjęło się mówić, że pielgrzymka to „czas rekolekcji w drodze”. I rzeczywiście są to dwutygodniowe rekolekcje, w czasie których nie tylko podejmujemy trud fizyczny, pokonując ok. 450 km, ale nade wszystko pokonując swoje słabości duchowe w wierze. Na trasie pielgrzymkowej, w pięciu grupach regionalnych, będzie pątnikom towarzyszyło ponad 20 kapłanów, którzy każdego dnia będą odprawiali Msze św., głosili konferencje, spowiadali, prowadzili rozmyślania, adoracje eucharystyczne i służyli pomocą duchową. Na pątniczym szlaku możecie poznać swoje prawdziwe charaktery, zawrzeć nowe znajomości, doświadczyć wiele życzliwości, ale i sytuacji podobnych do Świętej Rodziny, która w Betlejem nie miała gdzie głowy schronić.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Idźcie i głoście”. Tradycyjnie pielgrzymi będą wędrować w pięciu grupach regionalnych. Przewodnikiem grupy żółto–brązowej w której będą pielgrzymować pątnicy z dekanatów: Łomża, Piątnica, Grajewo, Szczuczyn, Jedwabne i Kolno jest: ks. Grzegorz Kosiorek.
Na pielgrzymkę zapisywać się można w parafiach, ale także w Sekretariacie Pielgrzymki przy ul. Sadowej 3 (przy katedrze), w godz. 12.00-13.00 oraz 16.00-18.00. Do zapisu niezbędny jest dokument tożsamości. Młodzież do lat 15 włącznie pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej, a od 16 do 18 lat wędruje za pisemną zgodą rodziców, przedstawioną przy zapisie.

Wpisowe na pielgrzymkę wynosi: 120 zł dla uczestników do lat 15 włącznie - 90 zł, przy czym dzieci do 7 roku życia włącznie oraz Służba Medyczna posługująca na pielgrzymce zwolnieni są z wpisowego. Oni jak i wszyscy inni pielgrzymi wnoszą jedynie opłatę za bagaż w kwocie 60 zł.

Więcej informacji na stronie: pielgrzymka.lomza.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę