Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Nowy system demontażu starych aut

Dwie stacje demontażu samochodów działa w województwie podlaskim. Jeszcze dzisiaj urzędnicy przygotują pięć wniosków o wydanie kolejnych koncesji. To wszystko zgodnie z prawem Unii Europejskiej, która nakłada konieczność wdrożenia odpowiedniego systemu likwidowania starych bądź zniszczonych samochodów. Dzisiaj straciły ważność decyzje wojewody, konieczne do prowadzenia stacji demontażu, wydane przed 14 marca tego roku. Urzędnicy wojewody ciągle sprawdzają ubiegających się o koncesje. Nie wiadomo jednak kiedy decyzje zostaną wydane, bowiem do złożenia wniosku potrzeba wiele opinii, mówi rzecznik Urzędu Wojewódzkiego w Białymsotku Andrzej Jarosz.

W tej chwili, samochody do demontażu, mogą przyjmować tylko dwie stacje w województwie. Urzędnicy pracują jednak już nad kolejnymi wnioskami i jak mówi kierownik wydziału ochrony środowiska – Elżbieta Piotrowska – jeszcze dzisiaj wojewoda zdecyduje o wydaniu kolejnych koncesji.
Ci przedsiębiorcy, którzy nie uzyskali nowej decyzji do 30 czerwca, nie mogą takiej stacji prowadzić. Po to ty starać się o koncesji trzeba spełnić szereg trudnych warunków.
Jeszcze do wczoraj demontażu samochodów mogło dokonywać w województwie podlaskim ponad 20 stacji. Teraz blisko 30 przedsiębiorców ubiega się o wpisanie do rejestru, który umożliwia prowadzenie takiej działalności.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę