Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Sanitarny odstrzał dzików także w powiecie zambrowskim

Po Grajewie i Łomży także Powiatowy Lekarza Weterynarii w Zambrowie zarządził odstrzał sanitarny dzików. Odstrzał związany jest z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń, który przenoszą dziki. W ciągu miesiąca na terenie powiaty odstrzelonych ma być 7 sztuk.

 

Przeprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików Powiatowy Lekarza Weterynarii w Zambrowie nakazał: Kołu Łowieckiemu „Jeleń” Zambrów – 2 dziki, Kołu Łowieckiemu „Łoś” Zambrów – 1 dzik, Kołu Łowieckiemu „WKŁ 181” Wesoła – 1 dzik, Kołu Łowieckiemu „Bielik” Warszawa – 1 dzik, Kołu Łowieckiemu „Trop” Warszawa – 1 dzik, oraz Ośrodkowi Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Łomża – 1 dzik. Zwierzęta mają być zabite do 15 sierpnia 2017 r..
Poza tym myśliwi z kół łowieckim mają obowiązek niezwłocznego zgłaszania Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Zambrowie każdego przypadku padnięcia dzika.

Warto dodać, że w tym roku na terenie powiatu zambrowskiego nie stwierdzono jeszcze przypadków ASF u dzików. Cały powiat znajduje się natomiast w tzw. strefie ochronnej czyli żółtej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę