Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Idźcie i głoście”

- Przyjęło się mówić, że pielgrzymka to „czas rekolekcji w drodze”. I rzeczywiście są to dwutygodniowe rekolekcje, w czasie których nie tylko podejmujemy trud fizyczny, pokonując ok. 450 km, ale nade wszystko pokonując swoje słabości duchowe w wierze - napisał biskup Janusz Stepnowski zachęcając wiernych do wyruszenia w Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę. Będzie to już 33 taka pielgrzymka. Z Łomży ruszy tradycyjnie 1. sierpnia, ale zapisy na nią ruszają w najbliższą niedzielę, 23 lipca.

Tematem przewodnim tegorocznej PPŁ będzie 100-lecie objawień Matki Bożej Fatimskiej oraz 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, a hasłem są słowa: „Idźcie i głoście”. 
- Wytrawni pielgrzymi wiedzą doskonale, na czym polega pielgrzymowanie i jak się przygotować do „rekolekcji w drodze”, ale każdy, kto wybiera się szczególnie po raz pierwszy, powinien skorzystać z informacji zawartych na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka.lomza.pl -   zachęca ks. bp. Tadeusz Bronakowski. - Znajdziecie tam niezbędną wiedzę o przygotowaniach i szczegółowe informacje o miejscach zapisów, wymarszu i trasie pielgrzymki. Pamiętajcie jednak, by każdy z Was, pielgrzymów, zabrał do swego plecaka INTENCJĘ, z jaką podąży na pątniczy szlak. Pielgrzymka wiąże się z ofiarą i wyrzeczeniem, poświęceniem swojego wakacyjnego czasu, by przez trudy i walkę duchową przemieniać się, porzucać przywiązanie do grzechu, by na nowo narodzić się dla Jezusa i Maryi.
Na trasie pielgrzymkowej, w pięciu grupach regionalnych, będzie pątnikom towarzyszyło ponad 20 kapłanów, którzy każdego dnia będą odprawiali Msze św., głosili konferencje, spowiadali, prowadzili rozmyślania, adoracje eucharystyczne i służyli pomocą duchową.

Jak informuje ks. Piotr Mazurek, kierownik Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę, zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone w parafiach od niedzieli 23 lipca. W Łomży, jak co roku, zapisy będą w Sekretariacie Pielgrzymki przy ul. Sadowej 3 (przy katedrze), w godz. 12.00-13.00 oraz 16.00-18.00. Do zapisu niezbędny jest dokument tożsamości. Młodzież do lat 15 włącznie pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej, a od 16 do 18 lat wędruje za pisemną zgodą rodziców, przedstawioną przy zapisie.

Wpisowe na pielgrzymkę wynosi: 120 zł dla uczestników do lat 15 włącznie - 90 zł, przy czym dzieci do 7 roku życia włącznie oraz Służba Medyczna posługująca na pielgrzymce zwolnieni są z wpisowego. Oni jak i wszyscy inni pielgrzymi wnoszą jedynie opłatę za bagaż w kwocie 60 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę