Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Celnicy na tropie

Blisko 11 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu przechwycili celnicy z Łomży. Kontrabanda ukryta była w piwnicy, do której wejście prowadziło przez ogród i zamaskowane było kamieniami i kostką brukową.

Piwniczka z nielegalnymi papierosami znajdowała się w jednej ze wsi w pow. ostrowskim (woj. mazowieckie). Nim celnicy z Łomży ją odnaleźli ich wcześniejsza analiza oraz wnikliwe ustalenia pozwoliły na zatrzymanie na jej terenie 50-letniego mężczyzny trudniącego się obrotem tytoniową kontrabandą. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze dotarli do piwniczki do której jedyne wejście prowadziło przez ogród i zamaskowane było kamieniami i kostką brukową. Wewnątrz kontrolujący znaleźli niemal 11 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Według wyliczeń celników gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ok. 250 tys. złotych z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych.
- Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko właścicielowi posesji sprawę karną skarbową. Mężczyzna, który teraz odpowie przed sądem, oprócz przepadku papierosów musi liczyć się z wysoką grzywną - podaje Maciej Czarnecki z zespołu prasowego IAS w Białymstoku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę