Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Litwin stracił prawo jazdy

102 km/h przez wieś Guty pod Szczuczynem pędził mercedesem 28-letni Litwin. Wpadł na policyjny patrol mierzący prędkość niemal w samo południe. Litwy nie kwestionował tego, że popełnił wykroczenie i zapłacił 400 zł mandatu. Przy okazji policjanci zabrali mu też prawo jazdy.

Jak przekazuje policja przepisy obowiązującego w Polsce prawa stanowią, że obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy w przypadku, kiedy kierujący na obszarze zabudowanym przekroczy prędkość o ponad 50 km na godzinę. Z tego też skorzystali grajewscy stróże prawa, którzy zatrzymali pędzącego przez Guty mercedesa. 28-letni Litwin stracił więc prawo jazdy, a jego dokument zostanie teraz przesłany do – jak podała policja - odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

Zgodnie z kodeksem drogowym jeżeli prawo jazdy zostało wydane przez państwo inne niż Rzeczpospolita Polska i kierujący pojazdem nie ma miejsca zamieszkania na jej terytorium, prawo jazdy przekazuje się niezwłocznie staroście właściwemu ze względu na miejsce naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym. Starosta niezwłocznie przekazuje zatrzymane prawo jazdy do właściwego organu państwa, w którym zostało ono wydane.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę