sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Kolejny zatrzymany za wysadzenie bankomatu

Policjanci poinformowali o zatrzymaniu kolejnego mężczyzny w związku z dokonaną przy pomocy ładunku wybuchowego próbą kradzieży z włamaniem do bankomatu w Grabowie. To 32-latek, który, podobnie jak zatrzymany wcześniej 26-latek, jest mieszkańcem województwa warmińsko-mazurskiego.

Wysadzony bankomat w Grabowie (fot. KWP Białystok)
Wysadzony bankomat w Grabowie (fot. KWP Białystok)

Do skoku na bankomat w Grabowie doszło w sobotę wcześnie rano. Około godziny 5.30 dyżurny kolneńskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że najprawdopodobniej doszło do włamania, a wysłany na miejsce patrol ustalił, że sprawca usiłował sforsować zabezpieczenia bankomatowe przy pomocy ładunku wybuchowego, ale samo urządzenie nie zostało opróżnione. 
Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 26-letniego mieszkańca powiatu piskiego, któremu przedstawiono zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem i uszkodzenia bankomatu, a Sąd Rejonowy w Łomży aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Dziś policja poinformowała o zatrzymani drugiego mężczyzny – 32-latka z województwa warmińsko-mazurskiego podejrzewanego o współudział „w skoku” na bankomat. Mężczyzna dwie noce spędził w policyjnym areszcie, a wczoraj usłyszał zarzuty. 
- Decyzją Prokuratury Rejonowej w Kolnie otrzymał sankcję w postaci dozoru policyjnego i za poręczeniem majątkowym został zwolniony – poinformowała policja.

Sprawcy „skoku” na bankomat w Grabowie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0