Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Najlepsi w Agrolidze

Główne zdjęcie
Nagrody najlepszym rolnikom Podlaskiej Agroligi 2017 wręcza Adam Niebrzydowski dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie (fot. wrotapodlasia.pl)

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Podlaskiej Agroligi 2017 w kategorii „Rolnicy” zdobyło gospodarstwo Wioletty i Radosława Budlewskich z miejscowości Wojny Pietrasze w gminie Szepietowo. Jeśli chodzi o firmy to bezkonkurencyjna okazała się „Karczma pod Sokołem” z Sokółki. O tytuł mistrza ubiegało się 8 gospodarstw i 5 firm. Konkurs zorganizował Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Zwycięscy Agroligi Wioletta i Radosław Budlewscy z Jerzym Leszczyńskim marszałkiem województwa podlaskiego (po lewej) i Stefanem Krajewskim członkiem zarządu województwa (po prawej) (fot. wrotapodlasia.pl)
Zwycięscy Agroligi Wioletta i Radosław Budlewscy z Jerzym Leszczyńskim marszałkiem województwa podlaskiego (po lewej) i Stefanem Krajewskim członkiem zarządu województwa (po prawej) (fot. wrotapodlasia.pl)
Uczestnicy finału Podlaskiej Agroligi 2017 (fot. wrotapodlasia.pl)
Uczestnicy finału Podlaskiej Agroligi 2017 (fot. wrotapodlasia.pl)

Zwycięzcy rolnicy: Wioletta i Radosław Budlewscy prowadzą gospodarstwo ukierunkowane na produkcję trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Ich stado loch liczy sto sztuk. Tucz towarowy oparty jest na loszkach krzyżówkowych rasy pbz x wpb wyhodowanych we własnym gospodarstwie i inseminowanych linią P 76 w 100%. Rocznie od lochy odchowywane są 24 sztuki prosiąt. Roczna sprzedaż wynosi 2500 sztuk tuczników o dziennych przyrostach 800-950 g/dobę i o średniej mięsności 58-60%.

Zwycięzca w kategorii Firma - „Karczma pod Sokołem” i sklep „Pod Sokołem” prowadzona jest przez Izabelę i Łukasza Ancypo. Zajmują się produkcją tradycyjnych wyrobów mięsnych przygotowywanych zgodnie ze staropolską recepturą. Sztandarowymi produktami firmy są: Kumpiak Podlaski Ancypo nagrodzony Perłą w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo w 2011 oraz Kundziuk sokólski dojrzewający także nagrodzony „Perłą” w 2013 roku oraz Certyfikatem Doceń Polskie w 2016 roku.

Pozostali laureaci
Rolnicy
I Wicemistrz Podlaskiej Agroligi - gospodarstwo Aleksandry i Grzegorza Dąbrowskich z Żurobic w gm. Dziadkowice. 
II Wicemistrz Podlaskiej Agroligi – gospodarstwo Barbary i Dariusza, Katarzyny i Krzysztofa Filipkowskich z Kiełcz Kopki, gm. Kolno.
Równorzędne tytuły Laureata Podlaskiej Agroligi 2017 otrzymały gospodarstwa:
- Jolanty i Antoniego oraz Michała Mateusza i Łukasza Jagłowskich z miejscowości Ponizie w gm. Augustów
- Małgorzaty i Jana Pruszyńskich, Pruszanka Stara, gm. Brańsk
- Karoliny i Radosława Mieczkowskich, Wilamówka, gm. Trzcianne
- Rajmunda Szlaużysa z Oszkinii, gm. Puńsk
Marzeny i Jana Siękowskich z Koniecbór, gm. Raczki

Firmy
Wicemistrz Podlaskiej Agroligi 2017 – firma Zakład Obsługi Rolnictwa „BIRAWIT Witold Januszewski” Bogusława Januszewska ze Szczuczyna
Równorzędne tytuły Laureata Podlaskiej Agroligi 2017 otrzymały firmy:
- Olejowy Raj z Wasilkowa
- Old Polish Vodka z Lewkowa Sterego w gm. Narewka
- Usługi Handlowo-Transportowe, Grzegorz Gosk, Stary Skarżyn, gm. Zambrów


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę