Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Straty po burzy

Główne zdjęcie
Strażacy pracujący na jednym z uszkodzonych budynków w Giełczynie

Łącznie na 120 tysięcy złotych zostały oszacowane straty jakie spowodowała nawałnica, która w czwartek przeszła przez Giełczyn. Silny wiatr – jak mówią mieszkańcy – była to trąba powietrzna – uszkodziła w sumie siedem budynków przy ul. Spokojnej. Starty szacowały dwie komisji. W budynkach mieszkalnych w powołana przez wójta gminy Łomża, a w budynkach gospodarczych przez wojewodę na wniosek wójta.

Jak informuje Urząd Gminy Łomża wyliczone przez komisje straty łącznie zostały oszacowane na 120 tysięcy złotych. Nawałnica uszkodziła dwa domy i pięć budynków gospodarczych. 
Kwota szacunkowych strat w budynkach gospodarczych wynosi ok. 90 tysięcy złotych, a w budynkach mieszkalnych ok. 30 tysięcy.
- Wydano dwie decyzje na mocy których udzielono pomocy w stosunku do strat w budynkach mieszkalnych o wartości 6 tysięcy złotych. W pozostałym zakresie gmina udzieli pomocy poprzez Ośrodek Pomocy Gminy Łomża, wnioskując do wojewody o uruchomienie dodatkowych środków, oprócz kredytów preferencyjnych – informuje Justyna Napiórkowska z Urzędu Gminy Łomża. 
Urzędnicy gminny zwracają uwagę, że większość osób poszkodowanych była ubezpieczona, „do czego zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy z uwagi na pogodę i zdarzenia losowe”. Ponadto urzędnicy zalecają prowadzenie działań zapobiegawczo-prewencyjnych, czyli weryfikowanie stanu budynków.

Pomimo dużej siły nawałnicy jaka przeszła w ubiegłym tygodniu nad Giełczynem nikt z ludzi nie odniósł uszczerbku na życiu i zdrowiu. Tydzień wcześniej w wyniku silnego podmuchu wiatru zawalił się budynek gospodarczy w Starych Chojnach. To zdarzenie zakończyło się tragiczne – pod gruzami zginął 74-letni mężczyzna.

zobacz: Trąba powietrzna nad Giełczynem

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę