Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Źle skalkulowali cenę?

Główne zdjęcie
Kosz na śmieci

Firma MPK PURE Home Ostrołęka wypowiedziała umowy wywozu śmieci z podłomżyńskich gmin Nowogród i Zbójna. Powodem w obu przypadkach ma być źle skalkulowana cena. - W moich oczach dużo stracili. Myśmy byli bardzo zadowoleni z ich dotychczasowych usług – mówi Zenon Białobrzeski, wójt Zbójnej, który podkreśla z tej gminy firma ta śmieci odbierała od lat. Teraz wójt poprosił mieszkańców „o przechowanie śmieci” i ogłosił przetarg na wybór nowej firmy, która będzie zabierała śmieci z posesji.

Wójt Białobrzeski podaje, że wypowiedziana w ubiegłym tygodniu „ni stąd, ni zowąd” umowa była zawarta na 2,5 roku i do jej końca został tylko rok. 
- Nie przestraszyły ich nawet wysokie kary umowne, które są w tej umowie. To 70 tysięcy złotych, o które pieniądze już wystąpiłem – mówi Białobrzeski. 
Wójt jednocześnie ogłosił szybki przetarg na wybór nowego podmiotu zajmującego się wywozem śmieci z terenu gminy. Składanie ofert jest do 11. lipca i wójt wyraża przekonanie, ze szybko uda się wyłonić nowego wykonawce tych usług. Póki co mieszkańcy gmin śmieci mają przechować w swoich gospodarstwach. 

Inaczej do problemu podeszli urzędnicy z gminy Nowogród, którzy wciąż czekają na wskazanie przez premier Beatę Szydło osoby pełniącej funkcje burmistrza, po tym jak przed miesiącem zmarł burmistrz Józef Piątek. W Nowogrodzie, podobnie jak w Zbójnej, umowa na wywóz śmieci została wypowiedziana przez firmę MPK PURE Home Ostrołęka 28. czerwca 2017r. z dniem 30 czerwca 2017 r.
Sekretarz Gminy Marlena Bałazy mówi, że od dziś zorganizowano zastępczy wywóz śmieci. Zajmować się tym będzie Komunalny Zakład Budżetowy. Dziś śmieci mają być zabierane z wsi: Baliki, Kupnina, Ptaki, Serwatki i Morgowniki.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę