Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

ASF już na terenie powiatu łomżyńskiego

Główne zdjęcie
Zidentyfikowane dotychczas ogniska ASF na terenie powiatów monieckiego, grajewskiego i pierwsze na terenie łomżyńskiego.

Pierwszy przypadek afrykańskiego pomoru świń stwierdzono na terenie powiatu łomżyńskiego. Niebezpiecznego wirusa wykryto w ciele padłego dzika znalezionego w ubiegłym tygodniu w pobliżu wsi Bartki w gminie Jedwabne.

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdzający obecność wirusa w zwłokach dzika do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Łomży pod koniec tygodnia. To formalnie 377 ognisko ASF u dzików w Polsce i pierwsze na terenie powiatu łomżyńskiego. Dotychczas ogniska tej choroby w regionie  były notowane na ternie powiatów grajewskiego i monieckiego. W tym roku zanotowano tu już kilkanaście ognisk ASF u dzików i wśród trzody chlewnej.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę