Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wniosek o bezpłatne eMPeKi dla seniorów był... niedopracowany

Główne zdjęcie
Prezydent Mariusz Chrzanowski 25. maja w autobusie komunikacji miejskiej ogłaszał dziennikarzom, że przedstawiał Radzie Miejskiej wniosek o bezpłatne przejazdy autobusami MPK dla seniorów.

Ponad miesiąc temu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprosił dziennikarzy do autobusu komunikacji miejskiej, by oznajmić, że przekazał do Rady Miejskiej wniosek w sprawie dopisania do listy uprawnionych do darmowych przejazdów osób w wieku 60-70 lat pod warunkiem, że wyrobią sobie Łomżyńską Kartę Seniora. Informacja wywołała lawinowy wzrost zainteresowania wprowadzoną od początku roku kartą seniora, ale jak się okazało prezydencki wniosek był niedopracowany. Radni mieli się nim zajmować podczas wczorajszej sesji, ale sam prezydent poprosił o zdjęcie go z porządku obrad i obiecał, że poprawiony wróci na następną sesję.

Z wyliczeń Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji wynika, że po wprowadzeniu zmian prawo do bezpłatnych przejazdów autobusami miejskimi w Łomży zyska dodatkowe około 9,5 tysiąca osób. Prezydent mówił, że tylko do końca roku koszt tej ulgi to około 200-250 tysięcy złotych. 
- I tą kwotę jestem w stanie wygospodarować w budżecie miasta – zapowiadał Chrzanowski zaznaczając, że na przejazdy niepełnosprawnej młodzieży potrzebne będzie kolejne 40 tys. zł. 
W kolejnych latach koszty byłyby odpowiednio większe, ale problem – jak tłumaczył prezydent wnioskując wczoraj o zdjęcie punktu z obrad sesji – dotyczy osób, które nie są mieszkańcami Łomży, a mogłyby skorzystać na bezpłatnych przejazdach dla seniorów. Prezydent tłumaczył się przed radnymi, że dzień przed sesją w tej sprawie rozmawiał z miejskim mecenasem i wynajmowaną kancelarią prawną z Białegostoku. Mówił, że rozważana jest weryfikacja miejsca zamieszkania seniorów poprzez złożenie zeznań PiT.
- Dyskutowaliśmy jak te zapisy wprowadzić – mówił prezydent tłumacząc radnym, że podobne zapisy są m.in. w Warszawie i, że na przygotowanie zmian potrzebne jest jeszcze kilka dni. - Nie chcę tego robić pod wpływem emocji – przekonywał zapewniając, że chce aby seniorzy z Łomży bezpłatne przejazdy autobusami miejskimi otrzymali, a nowy projekt uchwały w tej sprawie trafić ma na najbliższą sesję Rady Miasta za dwa tygodnie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę