Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Nadciągają burze

Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed burzami z gradem jakie wieczorem i nocą mogą przechodzić nad obszarem województwa podlaskiego. Burzowa atmosfera ma się utrzymywać także jutro. „Łowcy burz” przewidują, że najsilniejsze nad regionem pojawią się w czwartek w godzinach popołudniowych.

Wydane w środowe popłudnie oficjalne ostrzeżenie IMGW ważne jest od godz. 20:00 dnia 28.06.2017 do godz. 07:00 dnia 29.06.2017. W tym czasie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB, określił na 80%, nadając mu pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. To oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Tymczasem „łowcy burz” przewidują, że najsilniejsze burze nad regionem pojawią się w czwartek w godzinach popołudniowych. Jak przekazuje Wojciech Pilorz, członek zarządu Stowarzyszenia Skywarn Polska / Polscy Łowcy Burz, gwałtownym burzom z ulewnymi opadami deszczu - lokalnie może spaść do 30-50 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni i silnymi porywami wiatru (miejscami do 90-100 km/h, punktowo więcej), mogą towarzyszyć opady gradu do 3-4 cm średnicy, a nawet większej. 

Synoptycy z IMGW na jutro dla województwa podlaskiego prognozują temperaturę maksymalną od 28°C do 31°C, zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, a także przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, podczas burz w porywach do 85 km/h.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę