Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bp Stefanek apeluje o udział w pielgrzymce na Jasną Górę

Diecezja Łomżyńska przygotowuje się do XXI pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Miesiąc przed wymarszem pątników specjalny komunikat w tej sprawie wydała Kuria diecezjalna. Z apelem do wiernych o udział w pielgrzymce zwrócił się bp Stanisław Stefanek. “Pielgrzymowanie to także szkoła życia społecznego. Gdy ma się plecak na ramieniu, człowiek czuje się tak, jakby włączył się w nowe środowisko” - napisał bp Stefanek w liście pasterskim. Ordynariusz łomżyński zaprosił mieszkańców diecezji do wspólnego pielgrzymowania. “Chcę zaprosić Was, do dwutygodniowego wysiłku, którego podjęcie wiąże się ściśle z ufnością dziecka, jaką pokłada ono w najlepszym Ojcu” - napisał bp Stefanek.


Łomżyńska Kuria Diecezjalna w specjalnym komunikacie pisze, że XXI pielgrzymka przypada w szczególnym roku dla Polaków – w roku odejścia Papieża Jana Pawła II. “Dziękując za dar jego pontyfikatu, będziemy modlić się, by jego nauka i świadectwo życia, zaowocowały w życiu każdego z nas” – czytamy w komunikacie.
W tym roku diecezjalni pątnicy wyjdą na szlak z hasłem: Pozostań z nami Panie. Po raz pierwszy organizatorzy chcą stworzyć oficjalną Grupę Pielgrzymów Duchowych. Kuria chce również stworzyć swego rodzaju „bank intencji”, gdzie pątnicy, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli wyruszyć w drogę, będą przysyłać dziękczynienia i prośby. Można będzie to robić też drogą elektroniczną.
Łomżyńska piesza pielgrzyma na Jasną Górę wyruszy 1 sierpnia z Łomży. W kolejnych dniach do pątników dołączać będą mieszkańcy innych łomżyńskich miejscowości. Pielgrzymi przez 2 tygodnie pokonają około 430 kilometrów. Do Częstochowy dojdą 13 sierpnia wieczorem. Tego dnia o godz. 19-00 bp wezmą udział we Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczyć będzie bp Stanisław Stefanek. Rozwiązanie XXI Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej nastąpi 14 sierpnia, po Mszy św. o godz. 9.00 na Wałach Jasnogórskich, w której udział wezmą pielgrzymi diecezji siedleckiej, płockiej i kaliskiej.
Pątnikom w tym roku przyświecać będzie hasło “Pozostań z nami Panie”.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę