Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Radni poparli pomysł zaproszenia do osiedlenia się w mieście repatriantów z Kazachstanu

Łomżyńscy radni jednomyślnie poparli pomysł zaproszenia do osiedlenia się w mieście polskiej rodziny z Kazachstanu. I chociaż nie wskazano konkretnych zapraszanych, władze miasta chcą zrobić wszystko, żeby pięcioosobowa rodzina powracająca do kraju przodków zamieszkała w Łomży jeszcze w 2017 roku.

Ponieważ pomysł sprowadzenia repatriantów do Łomży rozważany był od ponad roku, dla gości zarezerwowano jedno z mieszkań w budowanym bloku komunalnym przy ul. Rubinowej.

Jak mówi wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki, jeśli chodzi o zapewnienie rodzinie środków utrzymania, to pomoc obiecali łomżyńscy przedsiębiorcy.

Jak dowiedzieliśmy się od prezes Związku Repatriantów Rzeczpospolitej Polskiej, Aleksandry Ślusarek, cała procedura repatriacyjna trwa około półtora roku, ale w Domu Polonii w Pułtusku mieszkają polskie rodziny, które opuściły już Kazachstan i czekają tylko na zaproszenie przez samorządy. Niewykluczone więc, że jedna z nich mogłaby zamieszkać w Łomży.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę