Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Sąd w Łomży przedłużył areszt mężczyznom, którzy uprowadzili 15-latkę

Co najmniej do 17. września pozostaną w areszcie sprawcy uprowadzenia 15-latki w Jabłonce Kościelnej w powiecie wysokomazowieckim. 22 marca 2017 roku wracającą do domu uczennicę gimnazjum wciągnęło do samochodu dwóch mężczyzn w wieku 23 i 29 lat. Wywieźli dziewczynę do lasu i prawdopodobnie zgwałcili.

Akcja poszukiwawcza, rozpoczęta niemal natychmiast przez rodzinę, sąsiadów i policję, pozwoliła zatrzymać sprawców porwania już po kilku godzinach.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności i gwałtu, a ponadto jeden z nich - usiłowania zabójstwa, drugi - podżegania do tego czynu. Chodzi o próbę najechania samochodem na zatrzymującego ich myśliwego.

Sprawców tymczasowo aresztowano na 3 miesiące. Sąd Okręgowy w Łomży przedłużył im ten okres zatrzymania na kolejne trzy. Jak poinformował nas rzecznik sądu sędzia Jan Leszczewski - spowodowane to jest koniecznością przeprowadzania badań DNA i w przypadku jednego z zatrzymanych - obserwacją i opinią biegłego psychiatry.

Mężczyznom grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę