Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

W Nowogrodzie czekają na komisarza i wybory

Trzy tygodnie temu zmarł burmistrz Nowogrodu Józef Piątek (1956-2017). Mieszkańców gminy czekają przedterminowe wybory, których termin ma ustalić premier Beata Szydło. Póki co premier nie wyznaczyła jeszcze nawet zarządcy komisarycznego, który ma sprawować władzę w gminie do czasu rozstrzygnięcia wyborów. - Radzę sobie jak mogę – mówi Marlena Bałazy, sekretarz gminy w Nowogrodzie.

Kilka dni po śmierci burmistrza Piątka, Komisarz Wyborczy w Łomży wydał formalne postanowienie o wygaśnięciu jego mandatu. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym wygaśnięcie mandatu wójta, burmistrza czy prezydenta przed upływem kadencji jest równoznaczne z odwołaniem jego zastępcy, dlatego w Nowogrodzie przestał rządzić zastępca burmistrza Grzegorz Palka. Dziś formalnie nie ma nikogo, kto pełniłby funkcję szefa gminy.
- Urząd gminy funkcjonuje, mieszkańcy nie powinni odczuwać większych niedogodności, ale są decyzje, których w tej chwili nikt w gminie nie może podejmować – przyznaje Marlena Bałazy, sekretarz gminy. - Prosiła Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku, aby było to jak najszybciej.
Formalne decyzję o powołaniu komisarza, który będzie rządził gminą do czasu wyboru nowego burmistrza musi podjąć premier Beata Szydło, ale na wniosek Wojewody Podlaskiego. Tymczasem do tej pory wojewoda nie wskazał kandydata na komisarza. Podobno ma to nastąpić w najbliższych dniach.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę