Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Poślizg na S-8

Główne zdjęcie
Budowa odcinka S-8 od gr. woj. mazowieckiego do Obwodnicy Zambrowa. (fot. s8grwojmaz-zambrow.pl)

Do końca lipca drogowcy mieli wybudować i oddać do użytku kierowcom blisko 30 km ekspresowej „ósemki” od Mężenina do Jeżewa i od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa mazowieckiego. Niestety jest kilkumiesięczne opóźnienie. Te odcinki ekspresówki będą najprawdopodobniej dopiero w listopadzie i grudniu – przyznają pracownicy GDDKiA.

Umowa na realizację pierwszego z odcinków o długości 14,26 km została podpisana 22 grudnia 2014 r., a sama budowa prowadzana jest od 2015 r. Pracę wykonuje firma Astaldi z Włoch. Tylko na tym odcinku ekspresówki budowane są dwa węzły „Sikory” i „Kobylin” oraz 1 most i 9 wiaduktów. O możliwych opóźnieniach przy realizacji tego odcinka S-8 wspominano już wcześniej wskazując m.in. konieczność nieprzewidzianych wcześniej wzmocnień gruntu pod obiektami inżynierskimi i samą drogą. 
Teraz Rafał Malinowski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku przyznaje, że prace potrwają przynajmniej do listopada. 

Opóźnienia są także na blisko 15 km na odcinku S8 od granicy województwa mazowieckiego do obwodnicy Zambrowa. Także ten fragment ekspresówki miał być gotowy w lipcu, ale będzie pod koniec roku. Zakres prac realizowanych przez konsorcjum RUBAU obejmuje wykonanie drogi o długości 14,91 km wraz z budową 14 obiektów inżynierskich (4 mosty + przejścia dla zwierząt w ciągu trasy S8, 5 wiaduktów nad trasą S8, 2 przejścia dla dużych zwierząt nad trasą S8 i 6 przejść dla zwierząt pod trasą S8 oraz drogami zbiorczymi i dojazdowymi) oraz węzła drogowego „Szumowo” i Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP I – „Ostrożne”).

Także w lipcu miała zostać oddana do użytku nowa ekspresowa obwodnica podwarszawskich Marek na trasie S-8. Również w tym wypadku jest kilkumiesięczne opóźnienie. Obwodnica ma być gotowa w październiku. 

Latem 2018 będzie cała ekspresówka?
Zgodnie z planami drogowców w lipcu 2018 roku mają być gotowe ostatnie odcinki „ósemki” przebudowywane na ekspresówkę. To odcinki od obwodnicy Wyszkowa do początku obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej (ok.30 km) i od końca tej obwodnicy do granicy województwa podlaskiego (ok. 9,5 km).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę