Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Nagrody za „Portret Artysty”

Główne zdjęcie
praca Agnieszki Skrodzkiej

Dwie nagrody i dwa wyróżnienia zdobyli podopieczni Anny Bureś z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w konkursie plastycznym „Portret Artysty” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Bohaterem dziecięcych prac jest profesor Andrzej Strumiłło, którego rok oficjalnie obchodzony jest województwie podlaskim.

W najmłodszej kategorii wiekowej nagrody przyznano Lenie Zuzdze (8 lat) i Agnieszce Skrodzkiej (9 lat). Wyróżnienia otrzymali Maja Przestrzelska (12 lat) i Dominik Męczkowski (17 lat).
- Nagrodzone i wyróżnione przez jurorów prace przedstawiają sylwetkę Profesora jako człowieka niezwykle aktywnego w życiu społecznym i artystycznym. Przedstawiają pana Andrzeja jako podróżnika, człowieka kochającego przyrodę, literata i artystę plastyka.– zaznacza Anna Bureś. - Pan Strumiłło obejrzał wszystkie eksponowane na wystawie pokonkursowej prace, zatrzymując się przy niektórych nieco dłużej. Nie ukrywał wzruszenia i zażartował, że wiele się o sobie dowiedział nowego.
Gośćmi honorowymi uroczystego podsumowania konkursu byli profesor Andrzej Strumiłło i wicemarszałek Maciej Żywno. Młodzi artyści mieli okazję posłuchać opowieści Profesora i uścisnąć dłoń podczas wręczania dyplomów i upominków. Powstało wiele pamiątkowych fotografii i niektórzy szczęściarze wylosowali dodatkowe nagrody w loterii zorganizowanej przez Organizatora. Wśród nich były grafiki Andrzeja Strumiłły, bilety do Teatru i Opery”.

210510110729.png
Foto: praca Agnieszki Skrodzkiej
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: praca Dominika Męczkowskiego
Foto: praca Leny Zuzgi
Foto: praca Mai Przestrzelskiej

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę