sobota, 17 marca 2018 napisz DONOS@

Nagrody za „Portret Artysty”

Dwie nagrody i dwa wyróżnienia zdobyli podopieczni Anny Bureś z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w konkursie plastycznym „Portret Artysty” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Bohaterem dziecięcych prac jest profesor Andrzej Strumiłło, którego rok oficjalnie obchodzony jest województwie podlaskim.

W najmłodszej kategorii wiekowej nagrody przyznano Lenie Zuzdze (8 lat) i Agnieszce Skrodzkiej (9 lat). Wyróżnienia otrzymali Maja Przestrzelska (12 lat) i Dominik Męczkowski (17 lat).
- Nagrodzone i wyróżnione przez jurorów prace przedstawiają sylwetkę Profesora jako człowieka niezwykle aktywnego w życiu społecznym i artystycznym. Przedstawiają pana Andrzeja jako podróżnika, człowieka kochającego przyrodę, literata i artystę plastyka.– zaznacza Anna Bureś. - Pan Strumiłło obejrzał wszystkie eksponowane na wystawie pokonkursowej prace, zatrzymując się przy niektórych nieco dłużej. Nie ukrywał wzruszenia i zażartował, że wiele się o sobie dowiedział nowego.
Gośćmi honorowymi uroczystego podsumowania konkursu byli profesor Andrzej Strumiłło i wicemarszałek Maciej Żywno. Młodzi artyści mieli okazję posłuchać opowieści Profesora i uścisnąć dłoń podczas wręczania dyplomów i upominków. Powstało wiele pamiątkowych fotografii i niektórzy szczęściarze wylosowali dodatkowe nagrody w loterii zorganizowanej przez Organizatora. Wśród nich były grafiki Andrzeja Strumiłły, bilety do Teatru i Opery”.

161121091207.gif
Foto: praca Agnieszki Skrodzkiej
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: praca Dominika Męczkowskiego
Foto: praca Leny Zuzgi
Foto: praca Mai Przestrzelskiej

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0