Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

ASF koło Grajewa

Główne zdjęcie
Stwierdzone dotychczas przypadki ASF u dzików (małe kropki) i świń na terenach powiatów grajewskiego i monieckiego.

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu kolejnych ognisk ASF w Polsce i to zarówno u dzików jak i świń domowych. Jedne z nowych przypadków to dzik odstrzelony w pobliżu wsi Kacprowo pod Grajewem.

Dzik odstrzelony na terenie gminy Grajewo stanowi 341 przypadek ASF u dzików w Polsce od 2014 r. Od odstrzelonego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby, a wyniki otrzymane w ubiegłym tygodniu potwierdziły, że w jego ciele odnaleziono wirusa  afrykańskiego pomoru świń. 
GLW podał, że tusza odstrzelonego dzika została unieszkodliwiona pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.
W sumie w Polsce dotychczas stwierdzono już 346 przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików oraz 31 u świń w gospodarstwach domowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę