Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Zaczyna się długi weekend

Boże Ciało dla wielu jest okazją do rozpoczęcia kolejnego tzw. przedłużonego weekendu. To czas wypoczynku, ale i wzmożonych podróży. Już dziś widać to na głównych ulicach Łomży którymi jedzie się wyjątkowo powoli. Wieczorem od 18.00 do 22.00, a jutro przez cały dzień od 8.00 do 22.00 całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Policjanci zapowiadają, że będą podejmować szereg działań dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w uroczystościach religijnych, a także podróżującym i wypoczywającym.

Wybierając się na dłuższy wyjazd należy zabezpieczyć mieszkanie lub dom przed włamaniem, zamknąć dokładnie wszystkie drzwi i okna, włączyć alarm, a także poprosić zaufanego sąsiada o zwrócenie uwagi na obce osoby. Nie należy pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. 
Przed wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny samochodu, ustawienie świateł i wyposażenie. Policjanci, poza kierowaniem ruchem w miejscach procesji Bożego Ciała, zapowiadają egzekwowanie od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i używania fotelików do przewożenia dzieci. Skutecznie eliminowani z ruchu maja być kierujący w stanie po spożyciu alkoholu, a także pojazdy niesprawne technicznie.
Policjanci przestrzegają też przed kieszonkowcami, którzy wykorzystują tłok i pośpiech swoich ofiar. Także uczestnicząc w imprezach plenerowych – piknikach, festynach, koncertach bądź spędzając czas w miejscach rekreacji, gdzie przebywa dużo ludzi, warto sprawdzić czy torebka jest zamknięta, a portfel schowany do głębiej położonej przedniej kieszeni.
Przypominają, że podczas spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu należy pamiętać, iż  zgodnie z polskim prawem w miejscach publicznych, takich jak ulice, place i parki zabronione jest spożywanie alkoholu, chyba, że są tam miejsca wyznaczone do jego spożycia, np. ogródki restauracyjne.  
Jeśli planujemy wypoczynek w wodzie lub nad wodą radzą, aby wybierać strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli. Stanowczo odradzają wchodzenia do wody po spożyciu alkoholu i po wytężonym wysiłku fizycznym. Proszą też o baczne zwracanie uwagi zwłaszcza na bawiące się na brzegu dzieci.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę