Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Będą pieniądze dla najbardziej zadłużonych szpitali w naszym regionie

Radni sejmiku podlaskiego zgodzili się aby zarząd województwa poręczył kredyt czterem najbardziej zadłużonym szpitalom. Chodzi o kwotę 25 milionów dla szpitali wojewódzkich w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz psychiatrycznego w Choroszczy. Niestety kredyt w tej wysokości nie gwarantuje oddłużenia tych placówek. Aby można było skorzystać z ustawy o restrukturyzacji i otrzymać pomoc z budżetu państwa, podlaskie szpitale muszą zebrać ponad 50 milionów.


"Zrobiliśmy pierwszy krok i teraz musimy znaleźć resztę pieniędzy. Mogą to być np poręczenia pod hipotekę lub emisja obligacji" - uważa wicemraszałek województwa, Krzysztof Tołwiński. Zadłużenie szpitala psychatrycznego w Chorszczy i trzech szpitali wojewódzkiech przekracza 120 milionów złotych. Niemal połowa tej kwoty przypada na Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę