Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Brak możliwości”

Główne zdjęcie
Droga wojewódzka nr 677 przejazd przez Konarzyce (Google Street View)

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku unieważnił przetargi na wybór wykonawcy remontu drogi z Łomży do Śniadowa i budowy obwodnicy Konarzyc, oraz na obsługę laboratoryjną tej inwestycji. Powodem unieważnienia przetargów są pieniądze. Oferty cenowe zaproponowane przez zainteresowane realizacją zadania firmy były niemal dwukrotnie wyższe niż środki jakie miał do dyspozycji PZDW. Unieważniając przetargi podano, że jest „brak możliwości pozyskania dodatkowych środków na roboty budowlane”.

Na zapowiadaną od kilku lat modernizację drogi Łomża – Śniadowo wraz z budową obwodnicy Konarzyc PZDW chciał przeznaczyć 35,5 mln zł.  Dwie złożone oferty były jednak znacznie powyżej tego limitu.  BUDIMEX Warszawa oferował wykonanie zadania za 68 mln 170 tys. 659 zł, a konsorcjum firm pod przewodnictwem UNIBEP za 69 mln 622 tys. 523 zł i 3 gr. Koperty z ofertami firm otwarto na początku czerwca, a pod koniec ubiegłego tygodnia PZDW ogłosił, że przetarg unieważnia ponieważ najniższa cenowo oferta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Jednocześnie PZDW unieważnił także drugi przetarg – jeszcze przed zebraniem ofert - na obsługę laboratoryjną tej inwestycji. W uzasadnieniu podano, że w związku z brakiem możliwości pozyskania dodatkowych środków w celu zwiększenia ich do wysokości najniższej oferty na roboty budowlane, obsługa laboratoryjna na ww. zadaniu nie może być wykonywana.

Na razie nie wiadomo czy drogowcy ogłoszą kolejne przetargi na to zadnie np. po ograniczeniu jego zakresu rzeczowego. Droga wojewódzka nr 677 Łomża – Śniadowo, tak jak i droga wojewódzka nr 645 Łomża – Nowogród wraz z obejściem Starych Kupisk miały być modernizowane z dofinansowaniem środkami unijnymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Z puli tych środków na oba zadnia zarezerwowano po ok. 40 mln zł. Póki co przetarg na drogę Łomża – Nowogród jeszcze nie został ogłoszony.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę