Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Bocian w nowym logo Powiatu Łomżyńskiego

Powiat Łomżyński ma nowe logo - w kształcie bociana i hasło: „Powiat Łomżyński. Tu zostaję!”. - Zostało przygotowane w kolorystyce nawiązującej do kolorów wody. Wykorzystane fonty są nowoczesne i w przyjemny sposób dopełniają logo. Całość znaku nawiązuje do Narwi – wody, niewątpliwie jednego z największych atutów powiatu – przekazuje Edyta Zawojska, naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Komunikacji starostwa informując, że zarząd powiatu podczas środowych obrad przyjął projekty. Nowe logo jak i hasło jeszcze w tym roku pojawią się na materiałach promocyjnych, a także na dokumentach Starostwa.

Logo powstało w pracowni Agencji Reklamowej przy ścisłej współpracy z władzami powiatu, pracownikami Wydziału Promocji, Rozwoju i Komunikacji oraz Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Znak graficzny będzie umieszczany na plakatach, ulotkach, reklamach, kalendarzach oraz gadżetach promocyjnych Powiatu Łomżyńskiego. Będzie to znak rozpoznawczy powiatu i jako taki będzie zamieszczany w zastępstwie herbu.
Edyta Zawojska podaje, że logo ma kształt bociana, którego wielowymiarowa symbolika oddaje charakter. Ważne jest także hasło „Powiat Łomżyński. Tu zostaję!”. Ma ono nie tylko zachęcać do przyjechania i zwiedzenia tego miejsca, ale także do pozostania na stałe. 
- Hasło kojarzy się ze spokojem, bezpieczeństwem oraz miejscem, w którym każdy może odpocząć i znaleźć swoje miejsce. Niewątpliwie łączy się ze znakiem graficznym, ponieważ „bocian” to symbol szczęścia, mądrości, dobrobytu i rodziny – podaje Zawojska. - Poza tym bocian jest ptakiem, który cieszy się niezwykle pozytywną opinią wśród ludzi, który chętnie zakłada gniazda na terenie Powiatu i powraca tu.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę