Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się półrocznym dzieckiem i jego rodzeństwem

Główne zdjęcie
Musieli interweniować strażacy

- Wczoraj przed godziną 21:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie o tym, że przy jednym z bloków przy ul. Dmowskiego znajduje się para młodych ludzi z malutkim dzieckiem w wózku, a z ich zachowania wynika, że mogą być pijani – informuje asp. Ewelina Szlesińska dodając, że zaalarmowani policjanci, którzy natychmiast pojechali na wskazane miejsce szybko potwierdzili, że małżeństwo opiekujące się półrocznym dzieckiem jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. - Badanie alkomatem wykazało, że 32- letnia matka dziecka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. 35- letni ojciec dziecka odmówił poddania się badaniu, dlatego pobrano od niego krew do dalszej analizy.

- Matka przekazała też, że w miejscu zamieszkania bez opieki pozostała jeszcze dwójka ich dzieci w wieku 11 i 13 lat – relacjonuje Szlesińska. - Drzwi do mieszkania były zamknięte, a na pukanie nikt nie reagował. Z kolei rodzice nie potrafili powiedzieć, gdzie znajdują się klucze. Aby dostać się środka i sprawdzić czy nic złego nie dzieje się dzieciom, potrzebna była interwencja strażaków. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, zapewnili całej trójce właściwą opiekę, a małżeństwo noc spędziło w policyjnym areszcie. Teraz losem nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, nietrzeźwym rodzicom może grozić kara nawet do 5 lat więzienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę