Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Wyremontują pół drogi do Zambrowa

Główne zdjęcie
Droga 63 Łomża - Zambrów

Do jesieni 2019 roku ma zostać wyremontowana droga krajowa nr 63 od Wygody do Zambrowa. Białostocki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje i zrealizuje rozbudowę.

Chodzi o odcinek drogi krajowej nr 63 o długości niespełna 8 km od km 156+903 do km 164+605. Zgodnie z ogłoszeniem firma, która wygrał przetarg otrzyma od GDDKiA zlecenie na zaprojektowanie drogi, opracowanie wszelkich niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń i wraz z zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej (ZRID), przeprowadzi rozbudowę drogi wraz ze skrzyżowaniami z innymi drogami, oraz budowę niezbędnych obiektów inżynierskich, a po wykonaniu prac uzyska ostateczne i prawomocne pozwolenie na użytkowanie. 
Droga, tak jak dziś, ma być jednojezdniowa, z pasami ruchu po 3,5 metra w każdą stronę, 15-centymetrowymi asfaltowymi opaskami i gruntowym poboczem o szerokości 1,6 m gruntowe. Nowa droga ma być dostosowana do przenoszenie największych obciążeń - do 115 kN/oś, będą też lewoskręty, oraz  odwodnienie i oświetlenie drogi przechodzącej przez Zbrzeźnicę. Poza tym projekt przewiduje także budowę rogatki automatyczne na przejeździe kolejowym klasy „B” za Wygodą  na skrzyżowaniu drogi z linia kolejową Łapy – Śniadowo – Ostrołęka. 

Wskazanych w przetargu termin uzyskania ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności został określony na 13 miesięcy od podpisania umowy. Dopiero później będzie mogła rozpocząć się fizyczna przebudowa drogi. Zakończenie realizacji zamówienia zapisano maksymalnie do 30 listopada 2019 r., ale oceniając składane oferty GDDKiA będzie punktowała wcześniejsze wykonanie robót.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę