sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Wyremontują pół drogi do Zambrowa

Do jesieni 2019 roku ma zostać wyremontowana droga krajowa nr 63 od Wygody do Zambrowa. Białostocki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje i zrealizuje rozbudowę.

Droga 63 Łomża - Zambrów
Droga 63 Łomża - Zambrów

Chodzi o odcinek drogi krajowej nr 63 o długości niespełna 8 km od km 156+903 do km 164+605. Zgodnie z ogłoszeniem firma, która wygrał przetarg otrzyma od GDDKiA zlecenie na zaprojektowanie drogi, opracowanie wszelkich niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń i wraz z zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej (ZRID), przeprowadzi rozbudowę drogi wraz ze skrzyżowaniami z innymi drogami, oraz budowę niezbędnych obiektów inżynierskich, a po wykonaniu prac uzyska ostateczne i prawomocne pozwolenie na użytkowanie. 
Droga, tak jak dziś, ma być jednojezdniowa, z pasami ruchu po 3,5 metra w każdą stronę, 15-centymetrowymi asfaltowymi opaskami i gruntowym poboczem o szerokości 1,6 m gruntowe. Nowa droga ma być dostosowana do przenoszenie największych obciążeń - do 115 kN/oś, będą też lewoskręty, oraz  odwodnienie i oświetlenie drogi przechodzącej przez Zbrzeźnicę. Poza tym projekt przewiduje także budowę rogatki automatyczne na przejeździe kolejowym klasy „B” za Wygodą  na skrzyżowaniu drogi z linia kolejową Łapy – Śniadowo – Ostrołęka. 

Wskazanych w przetargu termin uzyskania ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności został określony na 13 miesięcy od podpisania umowy. Dopiero później będzie mogła rozpocząć się fizyczna przebudowa drogi. Zakończenie realizacji zamówienia zapisano maksymalnie do 30 listopada 2019 r., ale oceniając składane oferty GDDKiA będzie punktowała wcześniejsze wykonanie robót.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0