Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Obwodnica Konarzyc będzie rok później

Główne zdjęcie
Droga wojewódzka nr 677, przejście przez Konarzyce

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich przesuną termin realizacji drogi Łomża – Śniadowo wraz z obwodnicą Konarzyc. Zgodnie z przetargiem ogłoszonym pod koniec marca droga miała być zrobiona w połowie września 2018 roku, a teraz termin ten przedłużono o rok.

O przygotowaniach drogowców do remontu kilkunastu kilometrów drogi wojewódzkiej Nr 677 od Łomży do Śniadowa mówi się od 2014 roku. W marcu PZDW w Białymstoku ogłosił przetarg w systemie „zaprojektuj i wybuduj” na budowę i rozbudowę tej drogi wraz z obejściem Konarzyc.
Jezdnia drogi ma być wzmocniona i poszerzona a obok - na całej długości - ma powstać ścieżka rowerowa i ciągu pieszo-rowerowy. Najważniejszym zadaniem ma być budowa obwodnicy Konarzyc, którą przewidziano po stronie wschodniej miejscowości. Zejście z obecnego przebiegu drogi planowane jest już w Łomży na skrzyżowaniu z ulicą Strusią, po czym trasa poprowadzona jest za zabudowaniami na granicy Łomży i Konarzyc, wzdłuż granicy terenu kolejowego. W rejonie istniejącego przejazdu kolejowego na ulicy Borowej w Konarzycach droga przekracza tory kolejowe, po czym poza zabudowaniami miejscowości ma wrócić na stary przebieg drogi nr 677 w kierunku Śniadowa.  
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich odpowiadając na kolejne pytania potencjalnych wykonawców przesuwał dotychczas jedynie terminy składania ofert, a teraz przesunął także terminy zakończenia prac budowlanych. Pierwotnie zapisano, że miały one zakończyć się do 14.09.2018 r., a teraz zmieniono go na 16.09.2019 r.
Droga Łomża – Śniadowo ma być budowana z dofinansowaniem środkami unijnymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.  Szacunkowa wartość inwestycji wynosi ok. 40 milionów złotych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę