Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

13. Mistrz Ortografii

Anna Tarnacka uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży wygrała tegoroczną, XIII edycję konkursu Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży, a młodzi „mistrzowie pióra” pisali najeżoną ortograficznymi pułapkami historię o wiośnie i wakacyjnych planach. - Trudności były naprawdę różnorodne i dotyczyły niemal wszystkich reguł pisowni – podają organizatorzy Mistrzostw Ortografii.

Podczas mistrzostw z zasadami polskiej pisowni trudzili się nie tylko uczniowie najlepsi w swoich szkołach, ale  także kilkoro gości: poseł Bernadeta Krynicka, wizytator łomżyńskiego kuratorium Jadwiga Pusz, dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży Zbigniew Kossakowski, dyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji  Maciej Listowski – i Małgorzata Konopka  przedstawicielka Rady Rodziców.
Gdy ci skończyli pisać dyktowany tekst z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji do pracy przystąpiła komisja sprawdzająca, która także z trudem wyłoniła zwycięzców.
Pierwsze miejsce zajęła Anna Tarnacka  ze Szkoły Podstawowej nr 5, która wyprzedziła Maję Karwowską z SP 10 i Pawła Kozieja  z SP9. 
Dzięki hojności sponsorów mistrzowie zostali uhonorowani pięknymi pucharami, dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę