Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Znowu chore dziki

Główne zdjęcie
Mapa z zaznaczonymi miejscami gdzie znajdowano lub odstrzelono chore na ASF dziki (źródło: GLW)

O wykryciu w regionie kolejnych dwa przypadków dzików chorych na ASF poinformował Głównego Lekarza Weterynarii. Jeden z nich dotyczy gmina Trzcianne i dzika odstrzelonego ok. 5-6 km na wschód od Góry Strękowej.

Chorego dzika odstrzelono w ubiegłym tygodniu w pobliżu wsi Laskowiec w odległości ok. 79 km od granicy polsko - białoruskiej. Od odstrzelonego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu ASF. Wyniki badania laboratoryjnego otrzymane 10 maja 2017 r. potwierdziły, że zwierze miało wirusa. Był o 295 przypadek chorego na ASF dzika w Polsce. Kilka dni później  w pobliżu miejscowości Osowiec-Twierdza w gminie Goniądz (w odległości ok. 66 km od granicy polsko – białoruskiej) odnaleziono zwłoki dzika. Także w tym wypadku badania otrzymane 16 maja potwierdziły, że dzik był chory na afrykański pomór świń. To już 306 przypadek  ASF u dzików w Polsce i 19 w pobliżu powiatu łomżyńskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę