Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Muszla wypięknieje

Ekipa pracowników MPGKiM od tygodnia pracuje na „muszli koncertowej” przy ul. Zjazd. Remontowane są chodniki i schodki, których stan był fatalny. - Warunki pracy są trudne ze względu na wysoką i stromą skarpę, z której trzeba zabrać gruz i podać materiały budowlane – mówi Marek Olbryś, dyrektor MPGKiM. - Mamy zdążyć przed 2. czerwca, bo wówczas będą odbywały się tu Juwenalia.

Zakres prac nie będzie duży. Ich wartość określono na 60 tys. zł, i za te pieniędzy mają być wyremontowane „drugie” schodki prowadzące od podnóża skarpy w kierunku hotelu Gromada, oraz małe od ul. Zjazd, a także zbudowane nowe od strony hotelu w kierunku ul. Zjazd wraz z prowadzącymi do nich chodnikami. 
- Pewnie też nieco poprawimy zniszczone siedziska betonowe, ale bez układania na nich drewnianych siedzisk  - na to nie ma pieniędzy – mówi dyrektor Olbryś. 
Ekipy MPGKiM uwijają się, że bo remont powinien zakończyć się przed 2. czerwca, gdy na muszli koncertowej ma odbywać się studenckie Juwenalia - pierwsza z trzech planowanych tu dużych imprez w tym roku. Niestety tradycyjnie już pojawiają się jakieś problemy. Okazało się, że część skarpy, wraz z fragmentami „miejskich” chodników należy do hotelu Gromada, a nie do miasta.  
Dyrektor Olbryś liczymy, że szybko uda się to wyjaśnić i ekipy MPGKiM bez przeszkód formalnych będą mogły prowadzić tu prace remontowe. 

Kwietnik na 600-lecie?
Muszla koncertowa przy ul. Zjazd poprawiana jest już od kilku lat, a jesienią zaczną się prace nad jej upiększeniem. Na „drugim piętrze” skarpy ma powstać wielki kwietnik na przyszłoroczne 600-lecie nadania praw miejskich Łomży. 
- Będzie ładnie widoczny dla wszystkich wjeżdżających do miasta od strony Piątnicy – zapowiada Marek Olbryś mówiąc, że będzie on rozpościerał się na całej przestrzeni pomiędzy schodami. - Jeszcze wzór kwietnika nie został opracowany, ale już jesienią będziemy musieli przygotować grunt, aby wiosną posadzić kwiaty.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę