niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Chciał tylko ominąć słup na chodniku

13-latek, który wczoraj na ulicy Zjazd wjechał rowerem pod ciężarówkę był na wycieczce szkolnej. Ze ustaleń policji wynika, że grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 – część pieszo, część na rowerach – udawała się na zawody na pobliskim stadionie miejskim. Do wypadku doszło gdy jadący rowerem 13-latek próbował ominąć słup oświetleniowy od strony ulicy. Stracił jednak panowanie nad rowerem, gdy przednie koło spadło z krawężnika na jezdnię.

Słup na chodniku, który chciał ominąć 13-letni rowerzysta
Słup na chodniku, który chciał ominąć 13-letni rowerzysta
Ul. Zjazd w Łomży i słup na chodniku, który chciał ominąć 13-letni rowerzysta
Ul. Zjazd w Łomży i słup na chodniku, który chciał ominąć 13-letni rowerzysta

Wówczas chłopiec prawą stroną ciała uderzył przejeżdżającą obok cysternę, po czym przewrócił się na chodnik i krawężnik. Doznał urazów ręki i nogi oraz głowy i po przewiezieniu do szpitala w Łomży został skierowany do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, gdzie teraz przebywa.
Policjanci z Łomży wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego wypadku. Pytań jest wiele przy czym dotyczą one przede wszystkim organizacji wycieczki szkolnej. Policjanci sprawdzają czy była odpowiednio zabezpieczona, czy wraz z dziećmi była odpowiednia liczba opiekunów, dlaczego dzieci na rowerach jechały po chodniku i czy miały do tego prawo?
- Wyjaśniamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0