Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Gaz pieprzowy w szkole w Zambrowie - ewakuowano prawie 200 osób

Z powodu rozpylenia gazu pieprzowego, z opóźnieniem rozpoczęła się we wtorek (16.05) matura z geografii w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie - poinformowała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. Sprawę bada policja, zatrzymano dwie osoby.

Dyrektor OKE w Łomży Jolanta Gołaszewska poinformowała, że matura zamiast o 14:00, rozpoczęła się 24 minuty później. Egzamin pisemny miało zdawać 26 uczniów, stawiło się 22, ale nieobecności uczniów OKE nie wiąże ze zdarzeniami, które miały miejsce w szkole na godzinę przed egzaminem. - Nie zawsze wszyscy się zgłaszają na egzamin - dodała dyrektor OKE w Łomży Jolanta Gołaszewska.

Policja i straż pożarna poinformowały, że około 13:00 ktoś rozpylił w szkole gaz pieprzowy. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby, 17 i 18-latka. Policja bada przebieg zdarzenia, ustala m.in. kto rozpylił gaz.
Jak poinformował Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w związku ze zdarzeniem ze szkoły ewakuowano 190 osób. Rzecznik podlaskich strażaków Marcin Janowski dodał, że 8 osób lekarze przebadali na miejscu, dwie skierowano na dalsze badania do szpitala.

Dyrektor Gołaszewska dodała, że matura z geografii będzie trwała zgodnie z planem, czyli 180 minut. Uczniowie zakończą ją o 24 minuty później, niż pierwotnie planowano. Dodała, że dyrektor szkoły przed rozpoczęciem egzaminu dostał od służb ratunkowych informację o tym, że pomieszczenia, gdzie ma się odbywać egzamin są bezpieczne. Również uczniowie pytani przed egzaminem o samopoczucie zadeklarowali, że czują się dobrze i są gotowi pisać egzamin.

W zambrowskim zespole szkół, gdzie doszło do incydentu, działa technikum i liceum. Z budynku trzeba było wyprowadzić wszystkich uczniów i personel szkoły. Trzy 17-latki przewieziono do szpitala. Do rozpylenia gazu w szkole  doszło przed godz. 13. Mimo tego zdarzenia o 14:00 udało się tam rozpocząć egzamin maturalny z geografii.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę