Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Polityka po godzinach pracy...

Główne zdjęcie
Cezary Kisiel i Maciej Borysewicz zachęcali do udziały w organizowanym przez Platformę Obywatelską Marszu Wolności

W połowie kwietnia łomżyńscy działacze Platformy Obywatelskiej zachęcali do wyjazdu na majowy Marsz Wolności w Warszawie przeciw działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. Na konferencji prasowej wystąpił m.in. szef miejskich struktur PO Cezary Kisiel, który jest dyrektorem podlegającego pod marszałka województwa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Konferencja odbywała się przed południem czyli w urzędowych godzinach pracy dlatego łomżyński radny województwa Marek Olbryś z PiS chciała od marszałka dowiedzieć się czy działo się to za jego „wiedzą i przyzwoleniem”.

Marszałek Województwa Jerzy Leszczyński (PSL) odpowiedział radnemu, że zarząd województwa „nie posiadał wiedzy” o udziale dyrektora Kisiela w konferencji prasowej zorganizowanej 19. kwietnia o godz. 10:00, ale z prezentowanych wyjaśnień wynika, że konferencja ta odbyła się po, a właściwie przed jego pracą. 
Marszałek wyjaśnia radnemu Markowi Olbrysiowi, który jest dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, że „pracownicy zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy i kierownicy wyodrębnionych komórek organizacyjnych wykonują, w razie konieczności, pracę poza normalnymi godzinami pracy bez prawa do wynagrodzenia dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych. W praktyce taki sposób organizacji czasu pracy kadry kierowniczej nazwany jest właśnie nienormowanym czasem pracy. Nienormowany czas pracy oznacza, że pracownik sam decyduje o przyjściu i opuszczeniu miejsca pracy, z zastrzeżeniem wykonywania pracy w obowiązujących również i takich pracowników normach czasu pracy.”
WORD Łomża zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym ma ustalone godziny pracy od godz. 8:00 do 22:00, a dyrektor Kisiel 19. kwietnia 2017 r. „rozpoczął pracę o godz. 10:30 i zakończył o 18:30 z uwagi na wcześniej zaplanowane spotkania oraz organizację pracy w tym dniu” - czytamy w pisemnej odpowiedzi marszałka Leszczyńskiego na interpelację radnego Olbrysia.
Obok dyrektora WORD w tej samej konferencji prasowej brał udział Maciej Borysewicz wiceprzewodniczący PO w Łomży i kierownikiem WORD Łomża. Radny o jego udział w konferencji nie pytał- my zapytaliśmy. Dyrektor Cezary Kisiel zapewnia, że on także na tej konferencji prasowej był poza godzinami pracy.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę