Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Kolejny przypadek dzika z ASF w regionie

Główne zdjęcie
Miejsca w których znajdowano chore na ASF dziki. Żółta kropka 282 oznacza najświeższy przypadek chorego zwierzęcia w okolicach wsi Czaple w gminie Radziłów.

W pobliżu wsi Czaple, na zachodzie gminy Radziłów odstrzelono dzika w którego ciele, po badaniach laboratoryjnych stwierdzono występowanie wirusa afrykańskiego pomoru świń. To najdalej na zachód wysunięty przypadek tej choroby w Polsce - ok. 89 km od granicy polsko - białoruskiej.

Odstrzelenie jak się okazało chorego dzika w pobliżu wsi Czaple, w na wschód od drogi Przytuły – Glinki - Ławsk - Wąsosz miało miejsce na początku maja. Wyniki laboratoryjne potwierdzające , ale wystąpienie w ciele zwierzacie wirusa ASF były otrzymane 6 maja, ale w informacja o tym została opublikowana w piątek w zbiorczym komunikacie Głównego Lekarza Weterynarii  dotyczącego kolejnych 13 w Polsce przypadków potwierdzenia wystąpienia tego wirusa u dzików.

Dzik z okolic Czapli jest 282 przypadkiem ASF na 294 zanotowane w kraju i czwartym chorym dzikiem odnalezionym w powiecie grajewskim. Poprzednie chore na ASF dziki znajdowano tu w styczniu tego roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę