Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Wnioski do dopłaty bezpośrednie dłużej - do końca maja

Główne zdjęcie
fot. MRiRW

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel podjął decyzję o przedłużeniu terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów do 31 maja 2017 roku. Decyzja – jak podaje przyjmująca wnioski ARiMR - została podjęta na wniosek rolników oraz organizacji i instytucji działających na rzecz rolników. Do piątku wnioski zdążyło złożyć ok. 80% rolników z województwa podlaskiego.

Wnioski o dopłaty bezpośrednie do gruntów rolnicy rokrocznie składali do połowy maja. W tym roku niesprzyjająca aura - wymarznięcia i podtopienia - sprawiły, że rolnicy muszą dokonywać weryfikacji zasiewów, a tym samym wstrzymują się z ostatecznym złożeniem wniosków o dopłaty bezpośrednie – twierdził Grzegorz Leszczyński, prezes Podlaskiej Izby Rolniczej, który kilka dni temu apelował do ministra rolnictwa, Krzysztofa Jurgiela o wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Dziś (w piątek, 12 maja) Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz przyjmująca wnioski od rolników ARiMR podały, że minister Krzysztof Jurgiel podjął decyzję o przedłużeniu terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych w ramach PROW 2014-2020 oraz PROW 2007-2013 (tj. płatności rolno-środowiskowo-klimatycznych, ekologicznych, ONW, zalesieniowych oraz rolnośrodowiskowych) do dnia 31 maja 2017 roku.
- Decyzja o przedłużeniu terminu została podjęta na wniosek rolników oraz organizacji i instytucji działających na rzecz rolników – czytamy w komunikacie ministerstwa. - Projekt odpowiedniego rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi został już skierowany do konsultacji i uzgodnień.

Do 11 maja w ARiMR w skali kraju zarejestrowała ok. 976,3 tys. wniosków o przyznanie takich dopłat, a przed rokiem rolnicy złożyli ich ok. 1 mln 350 tys. Jak informuje Beata Alina Orzołek, dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, na dzień dzisiejszy, tj. 12 maja br.,w całym województwie podlaskim wpłynęło do biur powiatowych ARiMR ponad 65tys. wniosków o płatności obszarowe, co stanowi ok 80% wszystkich rolników, uprawnionych do ubiegania się o przedmiotową płatność.

W związku z przedłużeniem terminu na składanie wniosków obszarowych Biura Powiatowe ARiMR będą czynne w następujących dniach:

  • w sobotę - 13 maja w godzinach od 6.00 do 20.00
  • w sobotę - 27 maja br. w godzinach od 8.00 do 15.30
  • 15 maja br. poniedziałek w godz. 6.00-20.00
  • od 16 maja do 26 maja br. praca w godz. 7.30-15.30
  • natomiast od 29 maja do 31 maja Biura Powiatowe ARiMR będą czynne w godzinach: 6.00-20.00.

 

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę